Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Suriye Geçici Hükümeti Türk Bayrağına Yönelik Eylemleri Reddediyor

Suriye Geçici Hükümeti Türk Bayrağına Yönelik Eylemleri Reddediyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Suriye Geçici Hükümetinden Türk Kardeşlere Barışçıl Çağrı

Suriye Geçici Hükümeti’nin yazılı açıklamasında, Suriyelilerin seslerini ve duygularını barışçıl şekilde Türk kardeşlere iletmelerine büyük önem verildiği vurgulandı. Hükümet, Türk bayrağına yönelik eylemleri şiddetle reddediyor ve kurtarılmış bölgelerdeki Türk varlığını hedef alan tüm eylemlerin acilen durmasını talep ediyor.

MİT Suriye’deki Durumu Kontrol Altına Alıyor

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın Suriye’deki durumu kontrol altına almak, sükunet ve güvenliği sağlamak amacıyla sahada yoğun bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konu hakkında düzenli olarak bilgilendiriliyor.

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa’dan Çarpıcı Açıklamalar

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Türkiye’ye verilen zararın kendilerine verilmiş zarar olduğunu belirterek, provokasyonların karşılıklı olarak sonlandırılması gerektiğini vurguladı. Mustafa, Türkiye ile Suriye arasındaki tarihi birliği hatırlatarak, Türkiye’de yaşayan Suriyelilerin misafir olduklarını ve Türk kanunlarına uymaları gerektiğini söyledi.

Mustafa, Suriye’deki çözümün Türkiye ile iş birliği yaparak bölgeyi güvenli hale getirmek ve sığınmacıların topraklarına dönmesini sağlamak olduğunu dile getirirken, provokasyonların olumsuz sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı, Türkiye’de kanuna aykırı davrananların Türkiye Devleti tarafından cezalandırıldığını ve Suriye’ye deport edildiğini belirtti. Türkiye için hayatlarını riske atan Suriyelilerin bulunduğunu ve her olayın genelleştirilmemesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Yazılar