Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rişk, Netanyahu’nun Gazze’deki Anlaşma Açıklamasına Tepki Gösterdi

Rişk, Netanyahu’nun Gazze’deki Anlaşma Açıklamasına Tepki Gösterdi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
20 0

Rişk: Netanyahu, Esirlerin Ailelerine Yalan Söylüyor

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun, Gazze’de “kısmi bir anlaşmaya hazır olduğu” yönündeki açıklamasına Hamaslı yetkili Rişk’ten sert tepki geldi. Rişk, Netanyahu’nun kısmi anlaşma ve saldırılara devam etme önerisinin, esirlerin ailelerine yalan söylediğini ve onların hayatını umursamadığını gösterdiğini belirtti.

Rişk: Netanyahu, Vakit Kazanıyor ve Soykırıma Devam Ediyor

Rişk, Netanyahu’nun gerçek niyetinin anlaşmaya varmak değil, vakit kazanmak ve soykırıma devam etmek olduğunu iddia etti. Rişk, Netanyahu’nun ateşkesten kaçarak, saldırılara devam ettiğini savundu ve Netanyahu’nun gerçek tavrının ortaya çıktığını ifade etti.

Rişk: ABD Netanyahu’ya Baskı Yapmalı

Rişk, ABD yönetimini de eleştirerek, Netanyahu’yu desteklemek yerine savaşı durdurması için baskı yapmaya çağırdı. Rişk, ABD’nin sessiz kalarak ve Netanyahu’dan yana tavır alarak sorumluluk üstlenmesi gerektiğini vurguladı.

Rişk: Gazze İçin Olumlu Adımlar Atılıyor

Hamaslı yetkili Rişk, Katar ve Mısırlı arabulucuların çabalarının olumlu sonuçlar verdiğini belirtti. Gazze’de ateşkes, İsrail ordusunun geri çekilmesi ve esir takasının teminat altına alınacağı bir anlaşmanın yaklaşmakta olduğunu ifade etti.

Netanyahu’nun Açıklaması

İsrail Başbakanı Netanyahu, 23 Haziran’da verdiği bir röportajda Gazze’deki saldırıların tamamen durmayacağını belirterek, “Kısmi bir anlaşma yapmaya hazırım.” açıklamasını yapmıştı.

İlgili Yazılar