Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Palandöken’de Aile Katliamı: Eşi ve Kızını Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Tutuklandı

Palandöken’de Aile Katliamı: Eşi ve Kızını Bıçaklayarak Öldüren Zanlı Tutuklandı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
32 0

Zülküf Böçkün, Eşi ve Kızını Öldürdü

Palandöken ilçesi Yunus Emre Mahallesi’nde 14 Mart gecesi dehşet veren bir olay meydana geldi. Zülküf Böçkün (47), eşi hemşire Kadriye (44) ve kızı Asude’yi (20) bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından kaçan Zülküf Böçkün, Çat ilçesi girişinde polis ekipleri tarafından yakalandı.

Zanlı Adliyede Tutuklandı

Çıkarıldığı adliyede tutuklanan Zülküf Böçkün hakkında savcı tarafından iddianame hazırlandı. Erzurum 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, olay yeri inceleme raporu, otopsi raporları, sanık, müşteki ve bilgi sahiplerinin ifadeleri yer aldı.

Zanlının İfade ve Savunması

İddianamede yer alan bilgilere göre Zülküf Böçkün, savcılıktaki ifadesinde olayın detaylarını anlattı. Kendisinde oluşan stres ve psikolojik sorunlar nedeniyle ilaçlarını kullanmayı bıraktığını belirten Böçkün, eşinin gizlice konuştuğu bir kişiyle yaşadığı kıskançlık nedeniyle cinayeti işlediğini söyledi.

Böçkün, eşinin kendisini tanıştırmadığı ve konuşturmadığı kişiyle sürekli görüştüğünü belirterek, cinayeti işlerken “Namusumu temizliyorum” şeklinde değil, “Namusum söz konusu” diyerek hareket ettiğini dile getirdi.

İddianamede Talep Edilen Cezalar

Adli muayene raporuna göre Asude Helen’in 14, Kadriye’nin ise 22 bıçak darbesi aldığı belirtilen iddianamede, sanık Zülküf Böçkün’e ‘Kadına ve üstsoy veya altsoydan birine ya da eşe karşı kasten öldürmek’ suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

İlgili Yazılar