Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten Moskova Ziyareti Açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten Moskova Ziyareti Açıklaması

haber haber - - 1 dk okuma süresi
21 0

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 9-11 Temmuz’da Washington’da gerçekleştirilecek NATO Zirvesi öncesi basın toplantısı düzenledi. Stoltenberg, Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Moskova’ya düzenlediği ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.

Orban’ın Ziyareti Hakkında Stoltenberg’in Değerlendirmesi

Stoltenberg, Orban’ın Moskova ziyaretiyle ilgili olarak, “Macaristan ziyareti hakkında bizi bilgilendirdi. Başbakan Orban daha önce de Moskova’ya gitmişti ve ziyaretleriyle ilgili bizi bilgilendirmişti. Döndükten sonra ziyaretleri hakkında da konuştuk.” ifadelerini kullandı. Stoltenberg ayrıca, Orban’ın eğer NATO Zirvesi’ne katılacaksa, Moskova’da gerçekleştirdiği görüşmelerin tartışılacağını belirtti.

Macaristan’ın Tutumu ve NATO Üyeliği

Stoltenberg, Macaristan’ın Ukrayna’daki savaş konusunda Rusya’nın sorumlu olduğu görüşünü müttefiklerle paylaştığını vurgulayarak, “Orban bu toplantılarda NATO’yu temsil etmiyor, kendi ülkesini temsil ediyor.” şeklinde konuştu. Ayrıca, Macaristan’ın NATO’nun Ukrayna’ya destek planlarına katılmayacağını ancak engel de olmayacağını taahhüt ettiğini ifade etti.

Stoltenberg’in İttifakın Birliği Hakkındaki İfadesi

Stoltenberg, Orban’ın Moskova ziyaretinin NATO’nun birliğine olumsuz etki yapı

İlgili Yazılar