Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Köydeki Arazi Anlaşmazlığı Cinayetle Sonuçlandı

Köydeki Arazi Anlaşmazlığı Cinayetle Sonuçlandı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

Kaddafi Gören’in Suçlamaları ve Savunması

Malazgirt ilçesine bağlı Boyçapkın köyünde yaşanan olayda, Kaddafi Gören’in, babasının ikinci eşi olan Saide Gören’i arazi anlaşmazlığı nedeniyle öldürmesiyle ilgili dava görüldü. Gören, olay günü maktulün yanına gittiğini ve tartışmanın büyümesi sonucu silahı çıkardığını belirtti. Saide Gören’in kaçmaya başlaması üzerine ateş ettiğini, amacının korkutmak olduğunu iddia etti.

Mahkeme Kararı ve Cezalar

Savcı, Kaddafi Gören’e ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istedi. Ayrıca ‘ruhsatsız silah taşıma ve bulundurma’ suçundan da cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, sanığı ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı ve cezasını ‘haksız tahrik’ ve ‘iyi hal indirimi’ nedeniyle 19 yıl 2 aya düşürdü. Ayrıca ruhsatsız silah taşıma suçundan da ceza verildi.

Ailenin Tepkisi ve İstinaf Kararı

Saide Gören’in ağabeyi Yılmaz Çelik, verilen cezanın yetersiz olduğunu belirterek, dosyayı istinafa taşıyacaklarını söyledi. Çelik, adaletin daha etkili bir şekilde tecelli etmesini ve kız kardeşinin ölümünün hesabının sorulmasını istedi.

İlgili Yazılar