Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’nden (NHS) Kan Bağışı Çağrısı

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi’nden (NHS) Kan Bağışı Çağrısı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
15 0

NHS, Siber Saldırının Etkilerini Açıkladı

İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS), 4 Haziran’da Londra’daki hastaneleri etkileyen siber saldırı sonrasında etkilenen bölgelerdeki sağlık hizmetlerinin durumunu açıkladı. Patoloji hizmetlerinde kapasitelerin azaldığı belirtilirken, en acil vakalara öncelik verildiği vurgulandı. Güney Doğu Londra’da acil olmayan kan tahlillerinin neredeyse tamamının ertelendiği, bazı ameliyat ve prosedürlerin ise devam eden erteleme durumunda olduğu bildirildi.

Kan Bağışı Eşleştirme Prosedürü Etkilendi

Siber saldırının kan bağışı eşleştirme prosedürünü etkilediği ve hasta kayıtlarının bulunduğu ana sunuculara erişimin sağlanamadığı belirtildi. NHS, saldırıların etkilerini azaltmak için 0 kan grubundan bağışçılara ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

0 Kan Grubuna Özel Çağrı Yapıldı

NHS, dün yaptığı açıklamada özellikle 0 kan grubu bağışçılarına ihtiyaç olduğunu belirtti. “Londra bölgesinde yaşayan 0 Tipi bağışçı mısınız? Şu anda normalden daha düşük 0 grubu kan stoklarımız var ve Londra’da kan vermek için randevu almak için acil 0 Negatif ve 0 Pozitif donörlere ihtiyacımız var” şeklinde çağrıda bulundu.

İlgili Yazılar