Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İçişleri Bakanı Yerlikaya: 5 Organize Suç Örgütü Çökertildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya: 5 Organize Suç Örgütü Çökertildi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

Emniyet Operasyonlarında 57 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hatay merkez, İskenderun, Ankara, Çankırı ve Konya’da faaliyet gösteren 5 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Bakan Yerlikaya, operasyonların Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildiğini belirtti.

Şehir Eşkiyalarına Nefes Aldırmayacağız

Operasyonlar sonucunda 4 elebaşının da aralarında bulunduğu 57 şüphelinin yakalandığını vurgulayan Yerlikaya, halkın desteğiyle organize suç örgütlerine karşı kararlı bir şekilde mücadele edileceğini belirtti. Bakan, “Aziz milletimizin duası ve desteğiyle şehir eşkiyalarına nefes aldırmayacağız. Operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Şüphelilere Yönelik Suçlamalar

Bakan Yerlikaya, şüphelilere ilişkin yapılan açıklamada, organize suç örgütü üyelerinin çeşitli suçlarla suçlandığını belirtti. Suçlamalar arasında, silahlı saldırılar, darp, tehdit, yağma, kaçırma, ailelerden para talebi, uyuşturucu ticareti, alacak-verecek meselelerine müdahil olma, tefecilik, dolandırıcılık, tehdit, hakaret, uyuşturucu ve silah ticareti gibi suçlar bulunuyor.

Yerlikaya, operasyonlarda ele geçirilen 17 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, 5 kurusıkıdan çevirme tabanca, uyuşturucu madde, çek senet ve büyük miktarda paraya da el konulduğunu belirtti. Ayrıca, operasyonlara katılan polisleri tebrik ettiğini de paylaştı.

Bakan Yerlikaya, operasyonun detaylarını içeren bir videoyu da sosyal medya hesabından paylaştı.

İlgili Yazılar