Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Banga ile Görüştü

haber haber - - 2 dk okuma süresi
7 0

Şimşek ve Banga Arasındaki Görüşme Detayları

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile Ankara’da bir araya geldi. Görüşme, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda gerçekleşti ve basına kapalı olarak yaklaşık 1 saat sürdü.

Banga’nın Türkiye Ziyareti Önem Taşıyor

Edinilen bilgiye göre, Banga’nın ziyareti, uzun bir aradan sonra Dünya Bankası Grubu Başkanı düzeyinde Türkiye’ye gerçekleştirilen ilk ziyaret olması bakımından büyük önem taşıyor. Görüşmede, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı ve Banga, Türkiye’nin ekonomi programına destek sözü verdi.

Ülke İşbirliği Çerçevesi Ele Alındı

Görüşmede ayrıca, Dünya Bankası ile Türkiye arasında 2024-2028 mali yıllarını kapsayan mali ve teknik işbirliğinin temelini oluşturan “Ülke İşbirliği Çerçevesi” detaylı bir şekilde görüşüldü. Afetlere dirençlilik, enerji, yeşil dönüşüm, iklim değişikliği ile mücadele, ihracatın desteklenmesi gibi konular üzerinde duruldu.

Bayraktar da Banga ile Görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da Banga ile görüşerek Türkiye’nin enerji dönüşüm sürecine verilen destekleri ele aldı. Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji, iletim ve dağıtım altyapısı konularında desteklerin artırılması üzerine konuştuklarını belirtti.

İlgili Yazılar