Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in EYT ve Gri Liste Açıklamalarına Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Yanıt!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in EYT ve Gri Liste Açıklamalarına Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Yanıt!

haber haber - - 1 dk okuma süresi
25 0

EYT Açıklaması ve Eleştirileri

EYT yasası ve Gri liste konularında Prof. Dr. Özgür Demirtaş‘tan çarpıcı açıklamalar geldi. Demirtaş’ın altı maddelik açıklamasında, Mehmet Şimşek’in EYT ve diğer konulardaki politikaları sert bir şekilde eleştirildi.

Popülizm ve Ekonomi Politikaları

Demirtaş, Mehmet Şimşek‘in popülizm eleştirilerine karşılık olarak, hükümetin kendi ekonomi politikalarını sorguladı. Aynı zamanda Kur-Korumalı-Mevduat (KKM) politikalarını da tartışmaya açtı.

Gri Liste ve Ekonomi

Özgür Demirtaş, Türkiye’nin Gri Listeden çıkmasını başarı olarak nitelendirirken, bu durumun aslında AKP’nin politikalarının sonucu olduğunu vurguladı. Gri Liste’ye AKP’nin soktuğunu belirtti.

Tasarruf Tedbirleri ve Ekonomik Sorumluluk

Ekonomik tedbirler ve tasarruf politikaları konusunda eleştirilerde bulunan Demirtaş, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın vatandaşların üzerine yüklenen ekonomik sorumluluğu değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ekonomik Kriz ve Ortak Hedef

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, son olarak mevcut ekonomik kriz konusunda hükümeti ve muhalefeti ortak bir hedef etrafında birleşmeye çağırdı. Ekonomik krizin tek başına sorumlusunun hükümet olduğunu vurguladı ve siyasi çıkarların geride bırakılması gerektiğini belirtti.

İlgili Yazılar