Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Harris: ABD, Ukrayna’ya 1,5 Milyar Dolarlık Yardım Sağlayacak

Harris: ABD, Ukrayna’ya 1,5 Milyar Dolarlık Yardım Sağlayacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

Harris, Nidwalden Zirvesi’nde Konuştu

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, İsviçre’nin ev sahipliğinde Nidwalden kantonundaki Bürgenstock kasabasında düzenlenen zirvede önemli açıklamalarda bulundu.

ABD’nin Ukrayna’ya Tam Desteği Devam Edecek

Harris, ABD’nin Ukrayna’ya tam destek konusundaki kararlılığının devam ettiğini vurgulayarak, enerji sektörünü ve savaştan etkilenen sivillerin durumunu iyileştirmek için Ukrayna’ya en az 1,5 milyar dolarlık yardım sağlanacağını duyurdu.

Ukrayna’nın Egemenliğine ve Toprak Bütünlüğüne Saygı

Harris, “Milletlerin kendi ittifaklarını seçme hakları vardır. Devredilemez haklar vardır. Hükümetlerin koruması ve hukukun üstünlüğüne saygı duyulması gerekir. Tüm devletlerin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmeli ve ulusal sınırlar zorla değiştirilmemelidir.” diyerek Ukrayna’nın egemenliğine vurgu yaptı.

Rusya’nın Saldırganlığına Karşı Sarsılmaz Destek

Harris, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığına karşı Ukrayna halkını destekleme konusundaki sarsılmaz bağlılıklarını vurgulayarak, “Rusya’nın saldırganlığı yalnızca Ukrayna halkının yaşamına ve özgürlüğüne yönelik bir saldırı değildir.” dedi.

ABD, Ukrayna’ya 1,5 Milyar Dolarlık Yardım Sağlayacak

ABD Başkan Yardımcılığı Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Ukrayna’ya 1,5 milyar dolarlık yardımın 500 milyon dolarlık bölümünün enerji yardımı olarak verileceği belirtildi. Diğer bölümle ise milyonlarca Ukraynalının temel ihtiyaçlarının karşılanacağı bildirildi.

İlgili Yazılar