Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi Yeni Meslek Kurslarına Başvurular Başladı

Çankaya Belediyesi İş ve İstihdam Merkezi Yeni Meslek Kurslarına Başvurular Başladı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
13 0

İstihdam Garantili Eğitimler Devam Ediyor

Çankaya Belediyesi, İş ve İstihdam Merkezi’nde farklı dönemlerde açtığı istihdam garantili eğitimlerine devam ediyor. Merkez, iki yeni meslek kursu daha açıyor.

Yeni Meslek Kursları

Belediye ve Türkiye Aşçılar Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, teorik ve pratik 356 saat sürecek kat hizmetleri ile 144 saat sürecek bulaşıkhane görevlisi meslek eğitimleri yapılacak.

Sertifika ve İstihdam Olanakları

Eğitimleri başarı ile tamamlayanlar, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak. Ücretsiz eğitimlerde, kat hizmetleri için 20 kişi, bulaşıkhane görevlisi için ise 15 kontenjan ayrıldı. Her iki eğitimin sonunda mesleğin gerektirdiği yeterliliğe sahip olan adayların, özel sektörde faaliyet gösteren firmalarda istihdamı da sağlanacak.

Başvuru ve Detaylı Bilgi

Kurslara katılacak adayların şahsen başvuru yapması gerekiyor. Başvurular, ‘Belediye İş ve İstihdam Merkezi Ziya Gökalp Caddesi No:11 B2 Blok Kat 6’ adresine yapılacak. Ayrıca detaylı bilgi, İş ve İstihdam Merkezi’nin ‘(0312) 458 89 00’ dahili ‘3750-3751-3755’ numaralı telefondan alınabilecek.

İlgili Yazılar