Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bolu’da Ortopedi Doktorları İddialarla İlgili Soruşturma Başlatıldı

Bolu’da Ortopedi Doktorları İddialarla İlgili Soruşturma Başlatıldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

İlaç Mümessilinden Şok İddialar

Bolu’da ilaç mümessili olarak çalışan T.Ş. (42), Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) başvurarak Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi ve İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorlarının yarısını ilaç şirketinin piyasaya sürdüğü ilaçlar için kendisinden aldıklarını iddia etti.

İddialar Üzerine Soruşturma

Bu şikayet üzerine İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktoru U.G. ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorları H.K., R.Ö. ve M.T. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

İfadesinde Neler Söyledi?

İlaç mümessili T.Ş. verdikleri ifadede, FTR ve ortopedi uzmanlarıyla haftada bir buluşarak alınan paranın yarısını verdiğini belirtti. Ayrıca, PRP işlemlerinde hasta direkt kendisine ulaşıyor, nakit olarak ödeme yapıldığını dile getirdi.

Doktorlara Adli Soruşturma

Olayın ardından 4 doktor hakkında idari soruşturmanın yanı sıra adli soruşturma da başlatıldı. Bolu Valiliği, Sağlık Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulunarak soruşturmanın detaylı bir şekilde incelenmesini sağladı. Doktorların görevlerine devam edip etmeyeceklerinin ise soruşturma sürecine göre belirleneceği öğrenildi.

İlgili Yazılar