Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Antalya’da DNA Testi Sonucuyla Soy Bağı Reddedilen Babanın Çığlık Atışı

Antalya’da DNA Testi Sonucuyla Soy Bağı Reddedilen Babanın Çığlık Atışı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
24 0

Antalya’da Babalık Davası ve DNA Testi

Antalya’da bir otelin mutfağında çalışan Hüseyin A., 17 yıldır evli olduğu eşi 3 çocuk annesi Ş.T. (33) ile geçen yıl ekim ayında anlaşmalı olarak boşandı. Boşanmanın ardından Hüseyin A, komşularının, çocukları için DNA testi yaptırmasını söylemesi üzerine avukatı aracılığıyla Antalya 13’üncü Aile Mahkemesi’ne babalık davası açtı.

DNA Test Sonuçları

Mahkeme, çocuklar E.A. (15), H.A. (12) ve E.A.’nın (9) DNA testlerinin yapılması için Antalya Adli Tıp Grup Başkanlığı’ndan inceleme istedi. Yapılan DNA testi sonuçlarına göre Hüseyin A.’nın, oğlu E.A.’nın yüzde 99,99 ihtimalle biyolojik babası olduğu tespit edildi. Ancak kızları H.A. ile E.A. için biyolojik babalığı reddedildi.

Baba Hüseyin A.’nın İtirazı

Çocuklarından 2’sinin biyolojik babası olmadığının ortaya çıkmasıyla Hüseyin A.’nın açtığı soy bağı reddi davası sonuçlandı. Mahkeme, Hüseyin A.’nın kızları H.A. ile E.A.’nın soy bağının reddedilmesine karar verdi. Bu karar sonrasında Hüseyin A., çocukların geleceğinden endişe duyduğunu belirterek devletin müdahalesini talep etti.

Baba Hüseyin A.’nın Çığlığı

Hüseyin A., “Bu çocuklar benim üstümden silindi. Bu çocukların geleceğinden endişe duyduğumdan dolayı, çocukların devlet korumasına alınması için CİMER’e ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuruda bulundum. Ancak bir sonuç alamadım. Bu çocuklara 13 yıl babalık yaptım. Karşı taraf bu çocuklarla ilgilenmiyor. Devletimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyorum” dedi.

İlgili Yazılar