Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’in Okul Saldırısına İlişkin Açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’in Okul Saldırısına İlişkin Açıklama

haber haber - - 2 dk okuma süresi
11 0

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, İsrail’in Okula Yönelik Saldırısını Değerlendirdi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, günlük basın brifinginde İsrail’in Gazze’deki hedef aldığı okula ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail’in Hamas Üyelerini Hedef Aldığını İddia Etti

Miller, İsrail ordusunun Gazze’deki UNRWA’ya ait okula düzenlediği saldırıda 20-30 kadar Hamas üyesini hedef aldığını iddia etti ve bu isimleri açıklayacağını belirterek, “İsrail’in bu isimleri ve olayla ilgili kapsamlı değerlendirmesini bekliyoruz.” dedi.

Çocukların Hayatını Kaybetmesiyle İlgili Sorulara Temkinli Yaklaştı

Miller, İsrail ordusunun saldırısında 14 çocuğun hayatını kaybetmesiyle ilgili sorulara temkinli cevap verdi. “Eğer 14 çocuğun öldürüldüğü doğruysa bunlar terörist değildi. Eğer bu saldırıda 14 çocuğun ölümü doğruysa demek ki bir şeyler yanlış gitmiştir.” şeklinde konuştu.

Sivillerin Hedef Alınması Konusundaki Çıkışları

Miller, İsrail’in Hamas’ı hedef alırken sivilleri koruma yükümlülüğü olduğunu vurgulayarak, “İsrail’in bu sivilleri hedef alma hakkı var.” ifadesini kullandı ve ABD’nin belirlediği kırmızı çizgisinin aşılmadığını belirtti.

Gazze Şeridi’ndeki Nusayrat Mülteci Kampı’nda UNRWA’ya ait okula düzenlenen saldırıda 14’ü çocuk, 9’u kadın toplam 40 kişi hayatını kaybetmişti.

İlgili Yazılar