Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Zonguldak Kozlu’da Eski Sevgilisini Bıçaklayan Murat Dursun Davasında Son Durum

Zonguldak Kozlu’da Eski Sevgilisini Bıçaklayan Murat Dursun Davasında Son Durum

haber haber - - 2 dk okuma süresi
16 0

Olayın Detayları

22 Mayıs 2023’te Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde eski sevgilisi Buket Y.’yi bıçaklayarak yaralayan Murat Dursun’un yargılandığı dava devam ediyor. Olay, Fatih Sitesi mevkisindeki bir evin otoparkında gerçekleşti. Dursun, kıskançlık nedeniyle tartıştığı Buket Y.’nin evinin otoparkına giderek olayı gerçekleştirdi.

Olayın Gelişimi

Murat Dursun, Buket Y.’nin otomobilinin lastiklerini keserek başlayan saldırıda apartmanın güvenlik kameralarını da kırdı. Dursun, otoparkta saklanırken, Buket Y. otomobilinin yanına döndüğünde saldırdı ve kaçtı. Polis tarafından yakalanan Dursun tutuklandı, yaralanan Buket Y. ise tedavisinin ardından taburcu edildi.

Mahkeme Süreci

Murat Dursun hakkında ‘Kadına karşı tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dursun, savunmasında dini nikahlı oldukları Buket Y.’nin kendisini aldattığını iddia etti. Ancak tanıkların ifadeleri ve deliller duruşmada tartışma konusu oldu.

Son Durum ve Karar

Davanın son duruşmasında, savcı Dursun’un tahliyesini talep etse de Buket Y.’nin avukatı ve mahkeme heyeti tutukluluğun devamına karar verdi. Duruşma sırasında yaşanan gergin anlar ve tanıkların ifadeleri davaya daha fazla ilgi çekiyor.

İlgili Yazılar