Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Xiaomi, Redmi Note 10 Serisini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

Xiaomi, Redmi Note 10 Serisini Tanıtacağı Tarihi Açıkladı

haber haber - - 3 dk okuma süresi
5 0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni akıllı telefon serisi Redmi Note 10’u tanıtacağı tarihi açıkladı. Şirket, tanıtım tarihiyle birlikte telefonun bazı görsellerini de yayınladı. Serinin NFC 3.0 teknolojisine ev sahipliği yapacağı kesinleşti.

Xiaomi’nin Redmi adı altında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar, bugüne kadar büyük bir başarı elde edildi. Markanın özellikle Note modelleri her yıl satışlarda kendi segmentindekilerle kıyasıya mücadele etti, kimi zaman da mücadeleden zaferle ayrıldı. Xiaomi’nin yeni Redmi Note serisini beklerken dün, şirket bu serinin ne zaman tanıtılacağını da açıkladı.

Xiaomi, yaptığı paylaşımda yeni Redmi Note 10 serisinin 26 Mayıs Çarşamba günü tanıtılacağını duyurdu. Şirket, resmi duyuruyla birlikte de telefonun bazı görsellerini ve özelliklerini paylaştı. Basın görsellerinde yer alan özellikler, Redmi’nin bu yıl da büyük başarılar elde edebileceğine işaret ediyor.

Redmi Note 10 basın görselleri:

xiaomi redmi note 10

Redmi Note 10 serisinin getirdiği en büyük özelliklerden birisi NFC 3.0 desteği oldu. Şirket, buna özel bir görsel de yayınladı. NFC teknolojisinin son sürümüyle birlikte kullanıcılar, daha başarılı bağlantıya, daha yüksek güvenliğe ve ilk kez ikili doğrulama sistemine kavuştu. NFC 3.0’ın yanı sıra telefon, elbette teknik özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Redmi Note 10, 193 gram ağırlığına rağmen bünyesinde amiral gemisi bir işlemciye, sağlam bir soğutma sistemine ve çift kanal UFS 3.1 depolamaya yer verecek. Telefonun hangi işlemciye sahip olduğu henüz resmen açıklanmamış olsa da tahminler, MediaTek’in Dimensity 1100 işlemcisi üstünde yoğunlaşıyor. Son olarak telefonun 8 GB’lık bellekle gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER

Samsung’un Yeni Bütçe Dostu Modeli Galaxy F42 5G, Çevrimiçi Ortamda Görüntülendi

Kamera kısmında Redmi Note 10, bir önceki seriden farklı olacak şekilde kurulumu sağ üst kısımda barındırıyor. Hemen hemen aynı tasarıma sahip olan bu kurulumda üç adet kamera yer alıyor. Ayrıca kızılötesi uzaktan kumanda sensörü, Note serisinde kalmaya devam ediyor. Serinin fiyat etiketininse 280 dolardan başlayacağı düşünülüyor.

Kaynak :

Redmi Note10 Series Brings Latest NFC 3.0, Official Poster Exposing Overall Design

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir