Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Washington’da Küresel Ekonomi ve Jeopolitik Görünüm Toplantıları Başlıyor

Washington’da Küresel Ekonomi ve Jeopolitik Görünüm Toplantıları Başlıyor

haber haber - - 1 dk okuma süresi
25 0

ABD’nin Başkenti Washington’da Önemli Toplantılar

Enflasyon ve jeopolitik gerilimlerin yarattığı endişelerin arttığı bir dönemde düzenlenen toplantılar, ABD’nin başkenti Washington’da 20 Nisan’a kadar devam edecek.

Bakanlık Düzeyindeki Toplantılar ve Ana Etkinlikler

Bakanlık düzeyindeki toplantılar ile ana etkinlikler 17-19 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Birçok ülkenin maliye bakanları, merkez bankası yetkilileri, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile akademisyenlerin katılacağı toplantılarda küresel ekonomik görünüm, yoksulluğun ortadan kaldırılması ve ekonomik kalkınma gibi konular ele alınacak.

Önemli Raporlar Açıklanacak

Toplantılar kapsamında, Dünya Ekonomik Görünüm Raporu başta olmak üzere Küresel Finansal İstikrar Raporu ve Mali İzleme Raporu gibi önemli raporlar açıklanacak.

Yapay Zeka da Gündemde

Bölgesel brifingler ile uluslararası kalkınma, borç sorunları, ekonomik toparlanma, iklim ve yapay zeka konularına ilişkin forumlar düzenlenecek.

Türkiye’yi Temsilen Katılım

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’yi temsilen toplantılara katılacak. Bakan Şimşek’e Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan da eşlik edecek. Katılımcılar, bazı etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacak.

İlgili Yazılar