Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Volvo’dan yeni yatırım

Volvo’dan yeni yatırım

haber haber - - 3 dk okuma süresi
12 0

Yıllardır güvenlik denildiğinde ilk akla gelen marka olan Volvo Cars, otomobil dünyasında yaşanan büyük dönüşüme ayak uydurarak tamamen elektrikli otomobillere geçiş için kolları sıvamış durumda. Yeni nesil elektrikli otomobilleriyle daha uzun menzil, daha hızlı şarj ve daha düşük maliyet sunmayı hedefliyor.

Şirket, planlanan yatırımlarının bir parçası olarak bir dizi yeni ve daha sürdürülebilir teknoloji ve üretim sürecini tanıtacak. Tanıtılacak bu yenilikler arasında alüminyum gövde parçalarının mega dökümü, yeni bir batarya montaj fabrikası ve tamamen yenilenmiş boya ve final montaj atölyeleri yer alıyor.

Yatırımlar, Volvo Cars ve önde gelen pil hücresi üretim şirketi Northvolt’un, yeni nesil tam elektrikli Volvo modelleri için yüksek kaliteli, özel yapım bataryaların geliştirilmesi ve üretimine 30 milyar SEK yatırım yapacaklarını duyurumunun ardından gelecek.

Her iki yatırım planı da Volvo Cars’ın 2030 yılı itibarı ile tam elektrikli bir otomobil şirketi olma hedefine doğru attığı yeni adımları temsil ediyor. Yatırımlar ayrıca, şirketin ana şehri Göteborg’da uzun vadeli bir gelecek planladığını gösteriyor.

Yeni nesil elektrikli Volvo modelleri için alüminyum gövde parçalarının mega dökümünün piyasaya sürülmesi, yatırım paketinin bir parçası olarak uygulanan en önemli ve heyecan verici değişikliği oluşturuyor. Mega döküm, otomobillerin ömrü boyunca sürdürülebilirlik, maliyet ve otomobil performansı açısından bir dizi fayda sağlıyor. Volvo Cars, bu sürece yatırım yapan ilk otomobil üreticilerinden biri.

Otomobilin zemin yapısının ana parçalarını tek bir alüminyum parça olarak dökmek ağırlığı azaltıyor, bu da enerji verimliliğini ve dolayısıyla otomobilin elektrik menzilini iyileştiriyor. Bu aynı zamanda Volvo tasarımcılarının kabin ve bagaj alanındaki mevcut alanı en iyi şekilde kullanmalarını sağlayarak otomobilin çok yönlülüğünü de artırıyor.

Mega dökümün diğer faydaları arasında üretim sürecindeki karmaşıklığın azalması yer alıyor. Bu durum malzeme kullanımı ve lojistik açısından maliyet tasarrufu sağlayarak üretim ve tedarik zinciri ağlarında karbon ayak izinin azalmasını sağlıyor.

Torslanda fabrikası, yıllık 300.000 otomobil üretim kapasitesine sahip ve Volvo Cars’ın en uzun süre çalışan üretim tesislerinden biri. Nisan 1964’te İsveç Kralı Gustaf VI Adolf tarafından açıldı ve uzun süre ülkedeki en büyük istihdam noktası oldu. Torslanda fabrikasında şu anda üç vardiya halinde çalışılıyor ve yaklaşık 6.500 kişi istihdam ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir