Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

haber haber - - 8 dk okuma süresi
19 0

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction temel mantığı, klasik liposuction mantığına dayanmaktadır, ancak ultrasonik enerjinin (ses dalgaları) pratik kullanımı verimliliği artırır. Bu tür problemlerden muzdarip olan herkes önce diyet yapmalıdır. Tüm çabalara rağmen gitmeyen bölgesel yağlardan kurtulmak için vaser liposuction yapılabilir. Bu işlem için kişinin genel durumunun iyi olması gerekir. Uygun Vaser Liposuction fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vaser Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

VASER lipo, geleneksel liposuction’ın rahatsızlığı ve uzun iyileşme süreleri olmadan çekici sonuçlar veren hassas ve minimal invaziv liposuction teknolojisi sunar. Prosedürün diğer dokuları koruyan bir özelliği vardır, yani doğası gereği doku seçicidir ve sadece yağ dokusunu hedefler.

Bu özelliği ile boyun ve kollar gibi hassas bölgelerdeki fazla yağları zarar vermeden gidermeye yetecek güce sahiptir. Klinik araştırmalara göre VASER Lipo’nun vücudunuza ve cildinize pürüzsüz bir güzellik getirdiğini kanıtlayan birçok sonucu bulunur.

VASER teknolojisinin etkisi yağ transferidir. Bu liposuction işlemi en çok hastanın kendi hücreleri kullanılarak dudak ve yanakların hacmini artırmak veya nazolabial kıvrımları doldurmak ve çene hattını düzeltmek için tercih edilir. Otolog yağ transferinin başarısının anahtarlarından biri kullanılan yağın kalitesi ve canlılığıdır.

VASER’in net yönetim yapısı, her zaman ekim için daha kaliteli yağın çıkarılmasını sağlar ve hatta gelişen teknoloji sayesinde süreç daha verimli hale gelir. Yeni sistem sayesinde hem otolog yağların alınması hem de transferi mümkündür. Ayrıca işlem süresini azaltır ve sonuçları optimize eder.

Vaser Liposuction Tedavi Fiyatları

Ülkemizde ve dünyada en kaliteli estetik yöntemlerden biri olan vaser liposuction fiyatları yapıldığı yere göre değişiklik göstermektedir. Bu işlemin fiyatını belirlemek için hastanın yaşı, kilosu, boyu, kronik hastalıklarının olup olmadığı, işlem ve uygulama sırasında kullanılan ekipman önemlidir.

Merkezimiz, en kaliteli Vaser liposuction ekipmanlarına sahip özel bir kliniktir. Cerrahi işleme başlamadan önce hastanın vücut anatomisi hakkında bilgi alınır ve elde edilen bilgilere göre işlem yapılır. Vaser Liposuction fiyatları için bizimle iletişime geçebilir, tüm sorularınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Liposuction Nedir?

Liposuction, vücutta diyet ve egzersize direnen lokalize yağ birikintilerini parçalayan ve uzaklaştıran cerrahi bir prosedürdür. Diğer bir ifadeyle, vücudun belirli kısımlarındaki yağları çıkarmak için vakum(suction) tekniği kullanan bir operasyondur. Liposuction, fazla yağ birikintilerini gidererek vücudun belirli bölgelerini inceltir ve yeniden şekillendirir. Liposuction fiyatları yağlarından kurtulmak isteyen kişilerin sıkça merak ettiği konulardan bir haline geldi. Bu nedenle nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler bulunuyor.

Kliniğimizde Liposuction fiyatları uygun seçeneklerle sunulmaktadır. Bu estetik operasyon, görünüşünden memnun olmayan insanlar için önemli bir çözümdür. Bildiğiniz gibi, görünüşe gelince herkesin farklı gereksinimleri vardır.

Fazla kilolarından şikayet edenlerin sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Kilo problemi olmayanlar içinse bölgesel olarak inatçı yağlardan kurtulmak ciddi bir sorundur.

Tüm bu sorunlardan muzdarip olanlara Liposuction, son yıllarda umut ışığı haline gelen bir uygulamadır. Günümüzde gittikçe kolaylaşan liposuction fiyatları dabu işlemin popülerliğini her geçen gün artırmaktadır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce cerrah vücuttan yağın alınacağı bölgeyi işaretler. Anesteziden sonra hastaya tedavi edilen bölgeye steril bir sıvı solüsyon enjekte edilir. Bu sıvı, etkilenen bölgedeki ağrıyı giderebilen lidokain (bir anestezik), epinefrin (bir adrenalin ilacı), salin (salin solüsyonu) ve kan damarlarını daraltarak kanamayı önleyebilen bikarbonat içerir. Bu sıvı solüsyon ciltte uyuşma ve sertliğe neden olur.

Kesi işlemi yapıldıktan sonra sıvılaşan yağ dokuları arasına kanül adı verilen çubuk sokulur. Vakum tüpü yağı parçalamak ve çıkarmak için ileri geri hareket eder. Fazla sıvı ve kan da çıkarılır. Ameliyattan sonra, fazla sıvıyı boşaltmak (ve şişmeyi önlemek) için kesiler açık bırakılabilir. İşlem tamamlandıktan sonra dikişler alınır ve uygun bölge bir bandajla sıkıca sarılır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Kilo verme veya doğum sonrası karın derisi sarkan, ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkese karın germe estetiği yapılabilir. Her geçen gün uygun olan karın germe fiyatları bu alandaki talebi daha da artırmıştır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

 • Ameliyattan önce aspirin veya kan sulandırıcı ilaçlardan kaçının.
 • Vitamin tabletlerini ve ağrı kesicileri kötüye kullanmayın.
 • Alkol veya sigara bırakılmalıdır.
 • Obezite sorunu olan kişilerin ameliyat için uygun kiloya ulaşması gerekir.
 • Kabızlık veren yiyeceklerden kaçınılmalıdır.
 • Ameliyata hem fiziksel hem de zihinsel olarak hazır olmalısınız.
 • Doktor gerekli testleri geçmeli, kan testini ve sağlık durumunu kontrol etmelidir.
 • Kronik hastalıklarda hekim bilgilendirilmelidir.
 • Karın yağ dağılımı, cilt kalitesi, sarkık karın ve genel sağlık açısından genel bir tarama yapılmalıdır.

Karın germe ameliyatından önce yukarıdaki noktaların dikkate alınması tavsiye edilir. Belli sorunları olanlar mutlaka durumu doktorları ile görüşmeli ve gerekli tavsiyeleri yapmalıdır. Detaylı bilgi ve karın germe fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme süresi, karın germe işleminde kullanılan tekniğe bağlıdır. Ancak hastalar genellikle bir ile iki gün sonra hastaneden taburcu edilir. Karın ameliyatı sonrası ağrı ve ameliyat sonrası dikişler normaldir.

Ancak ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılması önerilir. Yaklaşık 10 hafta sonra işinize geri dönebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve karın germe fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir