Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide Ameliyatı

haber haber - - 5 dk okuma süresi
17 0

Tüp Mide Ameliyatı

Merak edilen tüp mide ameliyatı sadece obezite riski olanlara ve aşırı yemek yeme alışkanlığına maruz kalanlara uygulanır. Bu nedenle bu uygulama da en çok tercih edilen tedavi seçenekleri arasında yer alır.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık olarak tüp mide ameliyatı ve mide balonları gibi tedaviler uygulanıyor. Bu gibi tedaviler üzerinden söz konusu olumsuz durumlar önlenebiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide cerrahi müdahalesi yaptıranlar ise ortalama olarak 5 ila 50 kilogram aralığında kilo atabiliyor. Bu durumda tüp mide ameliyatı bugün daha çok önem kazanıyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Diğer tedavilerde olduğu gibi tüp mide ameliyatları da ortalama olarak 60 yaşına kadar uygulanabilir. Yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklar olmaması durumunda obezite ameliyatı gibi bu ameliyat türünde de yaş kriteri yüksek olabiliyor.

Tüp Mide Ameliyatında Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında dam günlük düzenli olarak beslenilmelidir. Bu yönde düşük yağlı ve sağlıklı besin ürünleri tercih edilmelidir. Hareketsiz yaşam tarzından uzak durulmalıdır.

Mide Balonu Nedir?

Güncel fiyatları düşük olan mide balonu tıbbi bir tedavi yöntemidir. Hazır bir şekilde şişirilebileceği gibi doğrudan sönük olduktan sonra şişirilerek de uygulanabilir. Bu nedenle mide balonları toplamda 2 farklı tip üzerinden uygulanır. Birincisi doğrudan ağız kanalından uygulanması, ikinci uygulama olarak da mide üzerinden uygulanmasıdır.

Profesyonel bir zayıflatma uygulaması olan mide balonu uzman bir doktor tarafından uygulanması durumunda yan etkileri bulunmaz. Doğrudan mide içerisine yerleştirilen bu özel tıbbi ürünle etkin bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Çünkü mide balonları doğrudan fazla kilolarının yok edilmesi için özel olarak geliştirilmiştir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Kaliteli bir uygulama olan mide balonu doğruda ağız yoluyla verilerek buradan mideye gitmesi sağlanır. Böylece aşırı yemek yeme isteği de kalıcı olarak ortadan kaldırılır. Mide balonları %100 başarılı bir şekilde sonuç sunar. Bu nedenle bu yöntem uzmanlar tarafından da tavsiye edilir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları daha çok obezite hastalığı ve aşı öğün alma alışkanlığının önlenmesi amacıyla takılır. Bu işlem doğrudan deneyimli doktor tarafından yapılır.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonlarının fiyatları bugün daha uygundur. Bu nedenle doktorunuzun özel klinik merkezinden ek ücret ödemeden en düşük ödeme yaparak sizler de bu etkili tedaviden faydalanabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

İsminden de anlaşılacağı üzere tüp mide ameliyatı doğrudan mide organına tüp yerleştirilmesidir. Bu ürün üzerinden hem mide sağlığı korunur, hem de obezite hastalığına karşı önlem alınmış olunur.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisinde birçok ameliyat türleri söz konusudur. Bunlar arasında tüp mide ameliyatları ilk sırada yer alır. Çünkü bu ameliyat türü doğrudan obezite hastalığının engellenmesi için uygulanır. Bununla birlikte mide kelepçesi de başvurulan ikinci ameliyat türüdür.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Lider doktor kliniğinden uygulanan obezite ameliyatı sonrasında da bilinmezi gerekenler mevcuttur. Bu ameliyat sonrasında yeniden obezite hastalığına maruz kalınmaması açısından günlük az yağlı besinler tüketilmelidir. Mutlaka hareketli bir yaşam tarzı benimsenmelidir.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite hastalığı dünya genelinde görülüyor. Bu nedenle obezite ameliyatı sadece ülkemizde değil birçok Avrupa ülkelerinden uygulanır. Obezite cerrahi ameliyatı hızlı bir şekilde etkili oluyor. Bu kapsamda mide gözle görülür düzeyde küçültülebiliyor.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrasında kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu ameliyattan 7 gün sonrasında fazla kilolarınızda gözle görülür düzeyde azalma görebilirsiniz.

Obezite Cerrahisi Sonrasında Ne Zaman İşe Dönmek Mümkündür?

Obezite cerrahisi sonrasında işe kısa sürede dönebilirsiniz. Mide balonu ameliyattan sadece 2-3 gün sonrasında iş ve sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir