Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tüketicileri Dolandırıcılara Karşı Uyardılar

Tüketicileri Dolandırıcılara Karşı Uyardılar

haber haber - - 1 dk okuma süresi
28 0

Tüketici Birliği Federasyonu ve Tüketici Hak Arama Derneği’nden Uyarı

Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Altay, tüketicilerin internet aboneliği işlemleri konusunda dolandırıcılara maruz kaldığını ve rahatsız edildiğini belirtti. Altay, tüketicilerden işlem yapmadan önce hizmet aldıkları firmalardan teyit almaları gerektiğini vurguladı.

Mağduriyetler Artıyor

Altay, tüketicilerin aboneliklerinin sonlanacağı, yeni abonelikler başlatacakları ya da avantajlı kampanyalar sunulacağı gerekçesiyle sıkça arandığını ifade etti. Bu durumun tüketiciyi mağdur ettiğini belirten Altay, tüketicilerin cayma bedeli ödeyerek ek mağduriyet yaşadığını dile getirdi.

Çözüm Bekleniyor

Arayanların nereden ve hangi firmadan geldiğinin tespit edilmesi gerektiğini belirten Altay, tüketicileri bilgi paylaşımı konusunda uyardı. Vatandaşların bu tarz aramalardan bıkmış durumda olduğunu belirten Altay, çözüm bekleyen vatandaşların olduğunu da dile getirdi.

60 Yaş Üzerinde Daha Fazla Mağduriyet

Burak Can Erzenoğlu ve Sadrettin Bayram da 60 yaş üzeri vatandaşların dolandırıcılığa daha fazla maruz kaldığını ve bu konuda bilinçli olunması gerektiğini belirtti. Vatandaşlar, şüpheli aramaları direk engelleyerek önlem almaları gerektiği konusunda uyarıldı.

İlgili Yazılar