Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Trump’ın Seçimler İçin “Proje 2025” Planı Ortaya Çıktı

Trump’ın Seçimler İçin “Proje 2025” Planı Ortaya Çıktı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
32 0

Trump, Demokratların Kontrolündeki Şehirleri Yeniden Şekillendirmeyi Planlıyor

Donald Trump’ın görev süresinin sona ermesinin ardından Joe Biden’a devredildiği ABD başkanlık koltuğunu geri almak için planlar yapmaya başladığı belirtildi. Kasım ayındaki seçimler için detayları ortaya çıkan “Proje 2025” adlı planında, Trump’ın özellikle Demokratların kontrolündeki şehirleri yeniden “şekillendirmeyi” hedeflediği ifade edildi.

Trump’ın Hedefi: Şehirleri Yeniden İnşa Etmek

Trump’ın federal hükümetin müdahalesiyle belli şehirleri yeniden inşa etmeyi planladığı ve bu şehirleri “umut, güvenlik ve güzellik ışıkları” haline getireceğini vurguladığı belirtildi. Geçen yıl Atlanta için “Cinayet ve suçun savaş merkezi” ifadelerini kullanan Trump, Demokratların kontrolündeki şehirlerin suç merkezlerine dönüştüğünü öne sürmüştü.

Yeni Şehirler Yaratma Fikri

Trump’ın planı kapsamında, Washington DC gibi şehirlere yeni polis güçleri salmak, belgesiz göçmenleri gözaltına almak ve federal afet hibelerini kesmek gibi adımlar atılacağı iddia edildi. Ayrıca, Trump’ın sönük bulduğu şehirlerin yerine yeni şehirler yaratma fikrini ortaya attığı ve federal topraklarda “özgürlük şehirleri” inşa etmek istediği belirtildi.

İlgili Yazılar