Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Tesla’da kriz

Tesla’da kriz

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Otomotiv sektöründeki değişimin öncülerinden biri olarak lanse edilen Tesla için işler bir süredir yolunda gitmiyor. Son dönemde bazı araçlarında yaşanan güvenlik sorunları nedeni ile eleştirilerin odak noktası haline gelen şirket, şimdi de oldukça ağır suçlamalarla karşı karşıya.

Hatırlanacağı üzere son dönemde herkesin yakından tanıdığı ve bildiği bazı şirketler, cinsel taciz ve ırkçılık davalarıyla gündeme geldi. Hatta Tesla’ya da geçtiğimiz aylarda Kaliforniya’daki bazı tesis çalışanları tarafından cinsel taciz davası açılmıştı. Şirket, bu olayların üzerinden çok geçmeden yeni davalarla karşı karşıya kaldı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Fremont tesislerinde yaşandığı iddia edilen ırkçılık, taciz, düşmanca bir çalışma ortamına neden olan iş atamaları, ücret ve terfilerdeki ayrımcılık gibi nedenlerle DFEH yöneticisi Kevin Kish’e yüzlerce şikayet geldi. Bu şikayetlerin ardından harekete geçen departman, dava açmaya karar verdi.

Bunun yanı sıra şirket, kendilerine DFEH tarafından dava açılmasından hemen önce yaptığı açıklamada, söz konusu iddiaların 2015 ve 2019 yılları arasında Fremont tesislerinde yaşandığı iddia edilen olayları odak aldığını ifade ederek, artık bu tür durumlara karşı daha katı bir tutum sergilediğini ve önlemleri de iki katına çıkardığını açıklamıştı.

Bilindiği üzere Tesla, 2021 yılının ekim ayında eski bir çalışanı tarafından açılan ırkçılık davasını kaybederek toplamda 137 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir