Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Süper Lig’de 18 takım ve seyirci planı

Süper Lig’de 18 takım ve seyirci planı

haber haber - - 6 dk okuma süresi
18 0

ÖNCE FENERASYON DEDİLER
Sezon öncesinde ve sırasında yapılan eleştirilere vurgu yapan Nihat Özdemir, “Fenerbahçe çok iyi bir kadro kurdu, çok transfer yaptı. Sezona da iyi başladılar. Fenerbahçe şampiyon olacak, TFF de yardım edecek, isimleri zaten ‘Fenerasyon’ dediler.. ‘Tüm her şey Fenerbahçe için dizayn edildi’ denildi. Bu sefer Galatasaray öne geçmeye başladı, ‘Plan program böyle işliyor’ dediler. Bir ara Beşiktaş öne geçti. ‘Beşiktaş’a düzen var’ dediler. Son haftaya gelindiğinde üç takım da eşit şansta girdi. Beşiktaş iki golle şampiyon oldu. Burada tezgahlar var, planlanıyor gibi şeylerin olmadığını kamuoyu gördü. Hem TFF 1. Lig’de hem de Süper Lig’de kimse bir şey konuşmuyor. Hepsinin boş olduğu, dedikodan öteye gidilmediği görülmedi” ifadelerini kullandı. 

“GOL ÇİZGİSİ TEKNOLOJİSİ AVRUPA’DA KULLANMAYA BAŞLANIRSA BİZ DE BUNU YAPMAYA HAZIRIZ”

Futbolda artık VAR sisteminin vaz geçilmez olduğunu söyleyen Özdemir, “Samsunspor Başkanı, Altınordu – Samsunspor maçı nedeniyle teşekkür etti. Maçı Altınordu kazandı. Penaltı vardı, kırmızı vardı. Kaybetmesine rağmen Samsunspor Başkanı teşekkür etti. Ben bunu istiyorum. VAR sistemi her yıl ileriye gidiyor. Rakamlar da ortada. TFF 1. Lig’de de yeni sezonda uygulama kararı aldık ama bazı statların durumu bunu engelliyor. Avrupa’da gol çizgisi teknolojisi olursa uygulanmaya başlanırsa biz de getiririz. Bir çok ülkenin sistemini Hawk Eye kullanıyor. Gelmesi için fikir birliğine varmıştık” dedi.

Fenerbahçe’nin hawk-eye sistemi ile ilgili suç duyurusu olduğunu kaydeden Özdemir, “Savcılığa verdik, savcı dosyayı kapattı. Fenerbahçe’nin iddiası var, ‘Bu konunun üstüne gidin’ dedik. Tekrar inceleniyor. Söz konusu VAR operatörü arkadaşımız, UEFA’nın da listesinde bulunuyor” açıklamasını yaptı.

TFF kurullarının çok tartışıldığı yorumu üzerine Nihat Özdemir, “Hedefimiz yeni yapılacak genel kurula kadar bu kurullarla devam etmek. Ancak yeni spor yasası var. Mali genel kurul var. Ligler başlamadan önce Ağustos ortasından önce bu mali genel kurulu yapacağız. Tüzüğümüzle ilgili bazı değişiklikler yapmayı düşünüyoruz. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin verdiği kararlar var. Kurulları buna uygun hale getirmeye çalışacağız. Tüm kurullarımız görevlerine devam ediyorlar. Tahkim, MHK görevine devam edecek. MHK’ya ayrıca teşekkür ediyorum. 10 maç aynı anda oynanıyor. Bu maçlara verilen hakemler, görevliler ve temsilciler… Hepsinden çok memnunum. Sayın Serdar Tatlı yönetimindeki MHK’dan çok memnunum. Tahkim Kurulu’ndan da memnunum. Onlarla da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SÜPER LİG’DE 18 TAKIM PLANI
TFF 1. Lig’in gelecek yıl 19 takımla oynanacağını açıklayan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Her hafta 1 takım bay olacak. 20 takımla oynansın başvurusu yapıldı ancak sezon başında karar vermediğimiz için 19 takımla oynanacak, değişiklik olmayacak. Her hafta bir takım BAY geçecek. İki yıl içerisinde takım sayısını 18’e düşüreceğiz. Süper Lig’de ana hedefimiz 18 takım. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünüyor. 2 sene 4 takım düşürerek tekrar 18 takıma ineceğiz. Bunu planlıyoruz” dedi. 

Nihat Özdemir, seyircili oynama konusunda ise, “Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. Ana hedefimiz -inşallah rakamlar böyle devam ederse, aşılama sistemi bu şekilde başarılı olursa- Ağustos ayında maçları seyircili başlatacağız. Ancak hedefimiz düşük kapasiteli seyircili oynatmak” diye konuştu.

Karantinaya rağmen maçlara seyirci alınmasıyla ilgili olarak ise TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Fenerbahçe-Galatasaray derbisi vardı, Galatasaray 1-0 yendi. O maçın devre arasında, İstanbul Emniyet Müdürü stadyumda kaç kişinin olduğunun sayılmasını istedi. 452 kişi olduğu bildirildi. Çok seyirci alındı dendi ama sayı 452 kişiydi.  3000 – 5000 kişilik maçlar oynanmadı. 1. Lig’de 1000 kişi civarındaydı” açıklamasını yaptı. 

“2016’DA FENERBAHÇE’DEKİ HİSSELERİMİZİ SATTIK”
Ali Koç’un “Kuzu kuzu gelecekler” sözlerine göndermede bulunan Özdemir, “2016 yılında Fenerbahçe’ye ait olan hisselerimizi sattık. Şubat ayında resmi sitemizden açıkladık. Bizim şirketimiz, uluslararası şirketler tarafından denetleniyor. ‘Kuzu kuzu’ lafı gibi, bu da yalan. Sayın Ali Koç, onu dedi ama keşke bunu da deseydi” diye konuştu. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir