Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sosyal Medyanın Sevilen Yüzü: Esila Biltekin

Sosyal Medyanın Sevilen Yüzü: Esila Biltekin

haber haber - - 5 dk okuma süresi
18 0

Sosyal Medyanın Sevilen Yüzü: Esila Biltekin
Youtuber, kendi YouTube kanalına sahip, kanalı için belirlediği bir tema ile videolarını paylaşan kişiye denir. YouTube’da kişisel hesabı olan her kullanıcıya da youtuber denilmiyor. Youtuber olmak sorumluluk isteyen bir iş. Kanalın temasına uygun olan videoların, seri olarak eklenmesi gerekiyor. Eğer yüklediğiniz videolar popüler olduysa ve sizin aktivitelerinizi devamlı olarak takip eden bir hayran kitleniz varsa ise youtuber olabilirsiniz. Fakat bu mesleği yapmak oldukça zor ve gelişim isteyen bir süreçtir. 31 Ocak 2008 yılında doğan Esila Biltekin 14 yaşında bu platforma adımını atmıştır. Çok küçük yaşlarda sosyal medya ile tanışmıştır. Teknoloji çağının da getirdiği bir durum ile kendi videolarını çekmektedir. Kendine ait bir youtube kanalı vardır ve bu sosyal medya platformunda video çekmektedir. Oldukça fazla takipçi sayısına sahip olan Esila Biltekin, aynı zamanda başka bir sosyal medya platformu olan Instagram gibi alanlarda da oldukça fazla takipçi sayısına sahiptir.
YouTube’da konu sınırsızdır. DIY (kendin yap) videolarından, oyun videolarına kadar her konuda video çekilebilir ve takipçiler ile paylaşılabilir. Genelde yaratıcı içerikler üreten ve kendine özgü bir tarz belirleyen kullanıcılar, aradan sıyrılıp popüler olmaktadır. Tabi bu iş yetenek istemektedir. Esila Biltekin de Youtube kanalında eğlenceli içerikler çekmektedir. Genel olarak bakıldığında kitle olarak genç kızlara hitap etmektedir. Youtube kanalının içeriklerine bakıldığında, eğlence, bilgilendirici video, moda dünyası ile ilgili anlatımlar, günlük vloglar, eğlenceli challengler, gidip gördüğü yerlere ait gezi videoları ya da vlogları, kendin yap videolar, günlük stil videoları gibi konu başlıklı videoları vardır.

​​​​​​​

Eğer sıkı bir sosyal medya takipçisiyseniz zaten YouTube’nin video izlemekten ibaret olmadığını bilirsiniz. YouTube her ne kadar müzik videolarıyla ünlü olsa da kanalı olan kullanıcılar için bir sosyal medya ağı olarak da bilinmektedir. Bazı youtuberlar ise bu işi para kazanmak için yapmaktadır. Bunun yanında bazıları ise hobi olarak bu platformda içerik üretmektedir. Esila Biltekin içerik üreticiliği ve youtube kanalını bu işten para kazanmak için açmamıştır. Bu alanlarda kendini iyi hissettiği ve bu platformda mutlu olduğu için bu alana yönelmiştir. Günlük hayatını videolara çekmek, kendin yap fikirleriyle farklı şeyler denemek, gittiği yerleri insanlarla paylaşmak, günlük hayatını vloglamak ya da farklı deneyimler yakalamak için challengeler düzenlemek onun kendini en iyi ifade ettiği alanlardan biridir. Bu yüzden youtube kanalı ve takipçileri onun için bir aile olmuştur. Kendini bu aileye karşı sorumlu hissetmektedir ve aynı zamanda bu işi severek de yapmaktadır. Yaşı küçük olsa da başarıları oldukça fazla olan Esila Biltekin şu an için parlayan yıldızlar arasındadır. Esila Biltekin bu sosyal medya platformu sayesinde oldukça büyük bir aileye de sahiptir. Tanımadığı fakat hep yanında olan arkadaşları, takipçileri vardır. Bu yüzden de bu kanalı daha da büyümek ve daha fazla insana ulaşmayı amaçlamaktadır. Bunun i.in aktif olarak sürekli içerik üretmekte ve yeni yerler keşfetmektedir. Bu alanda oldukça mutlu olan genç yetenek Esila Biltekin, youtube ailesi için videolar çekmeye ve bu alanda başarılı olmaya devam etmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir