Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Soğuk Lipoliz Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Soğuk Lipoliz Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

haber haber - - 7 dk okuma süresi
26 0

Soğuk Lipoliz Nedir ve Yöntemleri Nelerdir?

Soğuk lipoliz makinesinin geniş vakumlu aparatları, karın, kalça, uyluk, hamstring, gıdı ve sırtta bulunan lokalize yağlara soğuk vakum uygular. Diyet ve egzersizle gitmeyen, genetik olarak veya vücudun belirli bölgelerinde depolanan inatçı yağ hücreleri, güçlü vakumla emilir. Kontrollü soğuk yağ hücrelerini öldürmek için uygulanır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Soğuk lipoliz prosedürü tipik olarak inatçı yağları yakmak için kullanılır. Genellikle bu tedavi, insanların egzersiz ve diyetin işe yaradığına inandığı ancak etkili sonuç alamadığı durumlarda kullanılır. Kişinin sosyal hayatını kesintiye uğratmayan ve dinlenme gerektirmeyen bir tedavi olduğu için soğuk lipoliz gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ birikimlerinde ve özellikle portakal kabuğu görünümlü selülit kusurlarında oldukça etkili olan soğuk lipoliz yöntemi, vücutta yağlanmanın yaygın olduğu uyluk, alt karın, bel, karın gibi bölgelere uygulanır.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşur?

Soğuk lipoliz ameliyat gerektirmediği için yan etkilerin ortaya çıkmaz ve kişi işlemden hemen sonra günlük yaşamına döner. Unutulmamalıdır ki soğuk lipoliz ağrısız ve acısız bir yöntemdir ve yüksek oranda etkilidir. Soğuk lipoliz tedavisi gören kişinin bölgesel incelme adımlarını tamamladıktan sonra egzersiz yapmasına veya diyet programı uygulamasına gerek yoktur. Tabii ki şu anki halinden çok memnun olan kişiler, gelecekte formda kalmak ve sağlıklı bir yaşamın parçası olmak için spor yapabilirler.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Çoğu insan için bir seans yeterli olabilir. Ancak vücuttaki ciddi yağlanma sorunları için birden fazla seans gerekebilir. İlerleyen zamanlarda soğuk lipoliz seanslarını tekrarlamakta sorun yoktur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüyler konusunda en etkili tedavi yöntemidir. Bu yöntemde en gelişmiş lazer teknolojisi kullanılarak minimum ağrı ve yan etkiler ile güvenli ve kalıcı sonuç elde edilir.

İstenmeyen tüy sorununa radikal bir çözüm sunan lazer epilasyon fiyatları kullanılan cihaz, kıl yoğunluğu, kıl yapısı, işlemin yapıldığı bölge, yöntem ve kliniklere göre değişebilmektedir. Erkekler ve kadınlar için lazer epilasyon fiyatları farklıdır. Kişiler buz veya iğneli lazer epilasyon yöntemlerini tercih edebilirler. Lazer epilasyon uygulaması genellikle 2 ayda bir 4 ile 6 seans arasındadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazının ürettiği ışınlar, bir başlık ile cilde yönlendirilir. 15 mm çapındaki alanlar arka arkaya taranır. Lazer epilasyon yaptıran veya yaptırmakta olan kişilerin işlem sırasında koruyucu gözlük takmaları gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok etmek için hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Lazer epilasyon kullanmak için kişide hormon bozukluğu olmaması gerekir. Kılları eksik çıkan kişiler için uygun değildir. Ayrıca lazer epilasyon yöntemi cilt hastalığı olanlar, beyaz, sarı ve kızıl saçlı kişiler, kanser hastaları ile ışığa duyarlılığı artıran ilaçlar kullanan kişilere uygulanmaz. Bu saydıklarımız hariç tüm yetişkinler için uygundur.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon yöntemi vücudun herhangi bir yerinde kullanıma uygundur. Lazer epilasyon, doğrudan göz teması dışında hemen hemen her alanda kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları pek çok kritere bağlıdır. Kıl yoğunluğu, kıl rengi cilt yapısı, hangi bölgeye uygulanacağı, seans sayısı gibi faktörler fiyatta belirleyici rol oynar.

Hydrafacial Nedir?

Ölü hücrelerin cilde zarar vermeden vücuttan atılmasına ve sağlığına kavuşmasına yardımcı olan hydrafacial uygulaması aynı zamanda cildin nem kapasitesinin artmasına da yardımcı olur.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial tedavisi için profesyonel bir güzellik merkezinde ilk adım cilt tipinize uygun temizleme solüsyonları ile gözenekleri yumuşatmaktır. Ardından vakum uygulaması ile gözenekler açılır ve yenilenen cilt ortaya çıkar. Ardından gözenekleri sıkılaştıran, yenilenen cilt dokusunun sağlığını uzun süre koruyan ve cilt elastikiyetini artıran buz örtüsü, oksijen tedavisi, bipolar cilt yumuşatma ve ultrasonik lifting uygulanır.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Hydrafacial, uygulama adımlarından da anlaşılacağı gibi cilt temizliği ve ölü hücre arınması, hidrasyon ihtiyacı ve hücre yenilenmesi desteği gibi çeşitli cilt bakım tedavileri sunmaktadır. Ayrıca Hydrafacial sayesinde ince çizgiler ve kırışıklıklar azaltılabilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yöntemleri

Hydrafacial uygulamasındaki cilt bakım yöntemleri şunlardır;

 • Peeling uygulama,
 • Vakum uygulama,
 • Solüsyon yardımıyla cilt besleme,
 • Radyofrekans uygulama,
 • Kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit solüsyonuyla cildin nemlendirilmesi,
 • Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılması.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Uygulanan temizlik ve bakım işlemi sağlar. Ciltte renklenme sorunu varsa farklı tipteki ledler ile istenmeyen bu görünüm ortadan kaldırılır. Gerekirse bir hydrafacial yenileme işlemi de yapılır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir