Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

haber haber - - 5 dk okuma süresi
6 0

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Halk arasında soğuk uygulamayla yağ parçalama olarak bilinen soğuk lipoliz, bölgesel zayıflamak için faydalanılan en popüler yöntemler arasında yer alır. Alanında uzman kişiler işlemi CYRO Lipo cihazıyla gerçekleştirir. Yağ dokularına vakum şeklindeki cihaz başlığıyla vakumlanarak soğuk lipoliz uygulaması yapılır. İşlem yaklaşık olarak 45 dakika ila 1 saat arasında gerçekleşmiş olur.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Bilindiği üzerek soğuk lipolizişleminde yağ dokuları donarak öldürülür. Ameliyatsız bir şekilde bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen her yetişkin birey yaptırabilir. Son dönemlerde hem kadınlar hem de erkekler arasında yaygın olan bir işlemdir. Ayrıca bu işlemin zayıflamak amacıyla yapılmadığını bilmek gerekir. Buradaki amaç zayıflama döneminden sonra bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağları gidermektir. Günümüzde birçok kişi bu konuda yanlış düşünür.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

İlk olarak bölgesel zayıflama herkesin bildiği kilo verme sürecinden farklıdır. Çünkü bölgesel zayıflamak isteyen bir kişi artık vermek istediği kiloları vermiştir. Sadece spor ve diyet yapmasına rağmen kol, bacak, basen ve göbek çevresi gibi bazı bölgelerdeki yağları giderememiştir. Bunu bildiğiniz zaman bilinçli hareket edersiniz.

Son dönemlerde bölgesel zayıflamamerak edilen konulardan biridir. Özellikle kilo vermeyi düşünen kişiler basen, kol, göbek ve bacak gibi bölgesel yağlanmalarını çözüme kavuşturmayı ister. Teknolojinin gelişmesi sayesinde acısız ve ameliyatsız bir şekilde bölgesel yağlardan kurtulmak artık çok daha kolay hâle gelmiştir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Aklınızda bölgesel zayıflama hizmetinden yararlanmak varsa karşınıza birden fazla yöntem çıkacaktır. Liposuction, mezoterapi, ultrashape, karboksiterapi ve radyo frekans bölgesel zayıflama yöntemleridir. Görüştüğünüz uzman birtakım kontroller sonucunda size ve yağ oranınıza uygun yöntemi uygulayarak başarılı sonuç almanızı sağlar. Böylece hizmetten memnun kalırsınız.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Kimi insanlar bölgesel zayıflama hizmetinin tek başına kalıcı sonuç almayı sağlayacağını düşünüyor. Oysaki spor ve sağlıklı beslenme alışkanlığınız yoksa yaptırdığınız yöntemler sadece belirli bir dönem işe yarar. En etkili sonucu hayatınız boyunca spor ve sağlıklı beslenme alışkanlığını sürdürerek elde edersiniz.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Bütçenize uygun hizmet almak istiyorsanız sektördeki fiyatları incelemekle başlayabilirsiniz. Tabii karar verirken sadece bölgesel zayıflama fiyatlarına bakmamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Söz konusu sağlıkla ilgili bir işlem olduğunda danıştığınız kişinin alanında deneyimli, başarılı ve yetkili olması büyük önem taşır. Araştırma yaparak başarılı ve bütçenize uygun hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cilde uygulanan karbon peeling içerisinde çok fazla madde bulundurur. Uygulama yönünde değişmese bile içerisinde barındırdığı maddelerin özellikleri ciltteki problemleri çözmede birebirdir. Peeling içerisinde aktif karbon bulundurur. Bu karbona aynı zamanda aktif kömür adı da verilir.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Peelingin içerisinde bulunan karbon, kömürün yüksek derece ısıya maruz kaldığında elde edilen bir maddedir. Toz hâline getirilen kömür karbon peelinguygulamasında cilde çok iyi gelir. Bu kömürün içerisindeki boşluklar sayesinde toksin ve kimyasallar yakalanır. Boşlukların sağladığı bir başka fayda ise absorbe edilebilmesidir.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karbon peeling içerisinde bulunan aktif kömür sadece cilde iyi gelmez. Aynı zamanda zehirlenme vakalarında midenin ve bağırsaklarının temizlenmesini sağlar. Kolesterol için de oldukça yararlı bir maddedir. Faydası bu kadar büyük olan madde kimyasal özellik barındırdığı için mutlaka dermatologlara danışarak maskesinin uygulanması gerekir.

Karbon Peeling Fiyatları

Hizmetten yararlanmak isteyen kişiler fiyat incelemesi yapmadan karar vermez. Çünkü piyasada karbon peeling yapan çok sayıda uzman vardır. Durum böyle olunca karbon peeling fiyatları ister istemez değişken hâle gelmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir