Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi

haber haber - - 8 dk okuma süresi
18 0

Safir Saç Ekimi

Safir saç ekimi floklama, safir cevherinden yapılmış özel bir keskin kenarlı cerrahi kalemle uygulanan minimal invaziv FUE floklama tekniğinin gelişmiş bir versiyonudur. Saç dökülmesine kalıcı çözüm sağlayan floklama, FUE teknolojisinin gelişmesiyle daha da yaygınlaşıyor. Safir saç ekimi FUE floklama teknolojisi, bu mikro yaraların neden olduğu doku travmasını en aza indirir.

Keskin bir safir bıçakla açılan kanal çok daha küçüktür. Pürüzsüz bir cerrahi kesi, yara iyileşme sürecini önemli ölçüde kısaltabilir, doku deformasyonunu azaltabilir ve daha doğal saç ekimi sonuçları elde edilmesine yardımcı olabilir.

Bu nedenle safir saç ekimi ile elde edilebilecek sonuçlar, diğer tüm faktörlerin aynı olması durumunda hasta için mümkün olan en iyi sonuçlardır.

Hızlı iyileşme süreci, iyileşme döneminde ödem ve ağrının azalması hasta konforunu büyük ölçüde artırır. Pürüzsüz yüzey ve mikroorganizmalardan arındırılmış olması enfeksiyon riskini büyük ölçüde azaltır. Safir flok diğer yöntemlere göre hastalar için en iyi ve en uygun yöntemdir.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Donör bölgeden alınan saç köklerinin tek tek safirin ucundaki bıçakla açılan V şeklinde bir kesi içine ekilecek alana ekilmesiyle gerçekleştirilir.   Hangi saç ekimi yöntemi kullanılırsa kullanılsın saç ekiminin sonucunu belirleyen ilk ve en önemli parametre donör bölgedeki saç rezervidir.

Safir FUE teknolojisi, şiddetli saç dökülmesinde bile beklenmedik sonuçlar elde etmek için kullanılabilir ancak donör alanda hastanın beklentilerini karşılayacak kadar saç olup olmadığının belirlenmesi önemlidir. Safir flok uygulama aşaması açısından FUE flok ile aynıdır. FUE gibi teknolojide saç kökleri toplanırken çelik punchlar kullanılmaktadır.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir saç ekimi uçların en önemli özelliği, kanal açma işleminin daha pürüzsüz, daha ince ve küçük kusurlardan arındırılmış olmasıdır. Safir cevheri, sadece aşıyı alacak kadar ince kanallar açarak daha sık floklamaya izin verir. Çünkü birim alanda daha fazla kanal açma imkânı vardır. Her kanalı açmak için küçük deliklerin oluşturulması ve safir cevherinin benzersiz dokusu da kafa derisine doku hasarını en aza indirir. Bu süreç flok sonrası iyileşme sürecini kolaylaştırır.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Safir saç ekimi bıçaklar ayrıca bıyık, sakal ve kaş ekimlerinde de kullanılmaktadır. Bunun nedeni, sık kanalların farklı yönlerde açılabilmesidir. Oldukça pratik bir uygulama tarzına sahip olan bu teknik, etkili sonuçları nedeniyle çoğu zaman diğer yöntemlere göre tercih edilmektedir.

Uygulanan bu yöntemin özellikleri arasında en önemli faktörlerin başında iyileşme sürecinin daha hızlı olması ve bu sürecin daha acısız ve acısız olmasıdır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, plastik cerrahi ve organ naklinin en yaygın türlerinden biridir. Başın arkasından enseye yakın bölgeden alınan saç köklerinin göğüs, bacak, kol ve cinsel organların kel bölgelerine, özellikle de kel ve dirençli bölgelere hareketi buna dâhildir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi floklama bireysel olarak planlanır ve uygulanır. Saç ekimi ameliyatında hastanın ensesinden saç dökülmesine dirençli saç kökleri toplanır ve ince veya tamamen eksik olan bölgelere açık olan kanallara nakledilir.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi süreci, cerrahi hazırlık, uygun hasta profili, gerekli testler, cerrahi aşamalar ve sonraki bakım süreçleri ve saçların çıkması şeklinde ilerler. İlerleyici saç dökülmesi ile birlikte kellik sorunu hem erkeklerde hem de kadınlarda çok yaygın bir sorundur. Onları telafi etmek için birçok tedavi kullanılır. Aynı tıbbi gelişmenin bu alana yayılmasıyla birlikte saç ekimi yönteminden de pay almış, daha güvenli ve sağlıklı bir ameliyat haline gelmiştir.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Floklamanın aşamalı aşamaları şu şekilde sıralanabilir: Floklama aşaması altı aşamadan oluşur. Bu aşamalar şu şekildedir; hazırlık, planlama, anestezi, ekim, kanal açma ve saç kökü ekimi. Saç ekimi aşaması 6 bölümden oluşmaktadır. Bu aşamalar şu şekildedir: Hazırlık, planlama, anestezi, ekim, kanal açma ve saç kökü ekimi.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Doğrudan saç ekimi için bir kısaltmadır. Bu dhi saç ekimi yöntemde greft, sadece uzmanlar tarafından kullanılan Choi adı verilen medikal bir kalem kullanılarak toplanır ve bu kalemle toplanan saçlar kesi veya kanal açılmadan doğrudan cilt üzerine yerleştirilir.

Dhi’ da Kullanılan kalemlerin (implanter pen) Özellikleri Nelerdir?

Dhi saç ekimi floklama için kullanılan kalemler içi boş ve yay mekanizmalıdır. Bu yay mekanizması gerilip daha sonra itildiğinde, ucu aşağı doğru iterek deriyi delip greftin içeride kalmasını sağlar.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi teknolojisi, FUE’den farklı olarak, saç köklerinin kanal açılmadan donör bölgeden ekilecek alana nakledilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak tanımlanabilir. Çok ince, silindirik ve keskin yapılı implanter / choi iğnesi, saçları iğneye sokmak için bu kanal boyunca ilerleyen bir kanal şeklindedir.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Dhi saç ekimi saçları tamamen dökülmüş veya saç dökülmeye devam eden hastalarda kullanılabilir. Doğal bir görünüm ile bölgesel tüylenme sağlar. Sağlıklı, kirli saçlar ekim sırasında zarar görmez. Doğal sonuçlar elde edeceksiniz.

Dhi Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Dhi saç ekimi saç köklerinin doku dışında kalma süresini en aza indirerek daha sağlıklı bir şekilde ekim. Saç köklerinin hayatta kalma oranı yüksektir. Küçük kesi kanama riskini en aza indirir. Ameliyat sonrası iyileşme hızlıdır ve kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir