Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saçları Yeniden Kazandıran Yöntem

Saçları Yeniden Kazandıran Yöntem

haber haber - - 6 dk okuma süresi
18 0

Saçları Yeniden Kazandıran Yöntem

Değişkenlik taşıyan saç ekimi fiyatları, cep yakmaz niteliktedir. Saç ekimi büyük oranda saçlarını kaybetmiş olan kişiler tarafından tercih edilen ve saçların yeniden kazanılmasını sağlayan cerrahi bir operasyondur.

Gerekli sertifikalara sahip bir sağlık merkezi ya da klinikte deneyimli doktorlar tarafından yapıldığı takdirde operasyon genellikle başarıyla sonuçlanır. İşleme göre de saç ekimi fiyatları değişir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi yönteminde hastaya kendi saçları yeniden kazandırılır. Dökülen yerlere uygulanan saç kökleri hastanın kendisinden toplanan kendi saçlarından oluşur. Bu yüzden hastaya dışarıdan bir şey uygulanmaz. Kendi saç kökleri ile pasif kalmış ve artık saç çıkmayan kökler yeniden canlandırılır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde öncelikli olarak yapılan işlem hastadan saç kökü toplanmasıdır. Bu işlem artık daha iyi geliştirilmiş yöntemlerle ve daha hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Daha sonra hastanın saç çıkmayan bölgelerine çok küçük kanallar açılır ve kendi saç kökleri buralara yerleştirilir. 

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Kanal açma ya da saç kökü yerleştirilme işlemleri sırasında en çok cilt etkileneceği için çok önemli bir cilt hastalığı olmayan herkes bu yöntemden faydalanabilir. Genel olarak da sağlığı iyi olan herkese uygulanan yaygın yöntemlerden birisidir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Yöntemler öncelikle saç kökünün nasıl toplanacağına bağlı olarak değişir. Saç kökü toplanırken derinin de bir kısmının kesilerek toplandığı FUT tekniği en eski tekniktir ve artık pek tercih edilmez. Onun yerine cilde çok daha az müdahale eden FUE yöntemi kullanılır. DHI saç ekiminde ise toplanan kökleri hiç bekletilmeden kısa bir süre sonra hastaya eklenir. Safir tekniğinde ise saç kökleri özel kalemlerle yerleştirilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yöntemleri ve genellikle eklenecek olan saç kökü sayısına göre saç ekimi fiyatları belirlenir.

Safir Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır?

Safir saç ekimi yönteminde toplanan saç kökleri hastaya kanallar açılarak yerleştirilirken cilde çok az zarar veren ve çok küçük kanallar açılmasına yardımcı olan safir uçlu özel cihazlar kullanılır. İşleme göre safir saç ekimi fiyatları değişir. Buradaki amaç iyileşme sürecini kısaltmak ve operasyon sırasında hastanın konforlu hissetmesini sağlamaktır.

Safir Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi diğer yöntemlere benzer olarak önce saç kökü toplanması ve daha sonra kanallar açılıp saç kökü yerleştirilmesi aşamalarından oluşuyor. Genellikle safir saç ekimi fiyatları değişkenlik taşır.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir saç ekimi ve diğer tekniklerin uygulandığı operasyonlar sayesinde hasta beslenmesine ve kendine özen göstermelidir. Sigara ve alkolden uzak durursa iyileşme süresi hızlanır. Kendini çok yoracak sporlardan ve suyla temas edilen havuzlar ve saunalardan da uzak durursa iyi olur. Kliniğe göre de safir saç ekimi fiyatları farklılık taşır.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi tekniği ile birlikte saç ekimi operasyonları çok daha kısa sürede yapılabiliyor. Ayrıca bu işlemle hastaya çok daha fazla saç kökü yerleştirilmesi de mümkün hale geliyor.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Bütün saç ekimi tekniklerinde olduğu gibi dhi saç ekimi tekniğinde de hastaya kendi saç kökleri uygulandığı için bu yöntemin uygulanabilmesi için hastanın yeterince saç köküne yani henüz dökülmeyen saçlara sahip olması gerekiyor. Ayrıca, dhi saç ekimi fiyatları değişir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

FUE saç ekimi ve safir saç ekimi tekniği bu işleme eşlik eden yöntemler olarak birlikte uygulanabilir. Yapılacak işleme göre dhi saç ekimi fiyatları farklılaşır. DHI saç ekiminin temel farkı toplanan köklerin hemen yerleştirilmesidir. Saç kökü toplanması ve kanal açılması farklı şekillerde yapılabilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Genel kapsamda dhi saç ekimi fiyatları belirlenirken en önemli husus kaç tane saç kökü kullanılacağı meselesidir, buna göre ve birlikte kullanılan diğer yöntemlere göre fiyatlar belirlenir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir