Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

haber haber - - 6 dk okuma süresi
6 0

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Uygulanan saç ekimi tedavisi gelişen imkanlar ve teknoloji sayesinde kendini yenileyen ve geliştirilen bir tedavi işlemidir. Bu tedavi işlemi kellik sorunu bulunan kişilerde oldukça etkili sonuçlar verir. Belirli yöntemler ve cihazlar ile kişiye uygulanan bu tedavi ile Kişinin saçlarına kavuşması muhtemel olur.

Saç ekimi tedavi işlemi oldukça gelişmiş imkanlar ile yapılan bir tedavi işlemidir. Kişilerde belirli nedenlerden dolayı baş gösteren kellik sorunu saç dökülme sorunu kişiyi hem sosyal hem de psikolojik olarak olumsuz etkiler. Aynı zamanda kişinin estetik görünümüne zarar veren kellik sorunu uygulanan saç ekimi tedavisi ile son bulabilir.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü kafatasımızın derisinde yağ tabakasında gömülü olan saç üreten hücrelerle çevrili olan saçın dip kısmına verilen isimdir.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç tipleri genel olarak yağlı kuru nemli  ve normal olarak çeşitlere ayrılır. Her bir çeşit kişiden kişiye değişip tedavi de buna göre uyarlanır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi tedavisi kadın erkek her iki gruba da uygulanan bir tedavi işlemidir. Bu tedavi işlemi için kişinin tedaviye engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması tavsiye edilir. Aksi taktirde kişi olumsuz etkilenir. Bununla birlikte saç ekimi tedavisi saçları dökülmüş olan hemen hemen herkese uygulanan bir işlemdir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Uygulanan saç ekimi tedavisi son derece etkili bir tedavi işlemidir. Bu tedavi kişiden kişiye değişiklik gösteren tedavi yöntemlerine ayrılır. Bu yöntemler Dhi saç ekimi safir saç ekimi ve safir fue saç ekimi tedavi işlemidir.

Dhi saç ekimi tedavi işleminde choi adlı özel bir kalem ile greftlerin toplanması sağlanır. Bu sayede saç ekimi işlemi yapılır. Bir diğer tedavi işlemi olan safir saç ekimi tedavisinde ise safir adında özel bıçaklar ile V şeklinde bulunan kesilere tek tek ekilmesi ile bu tedavi işlemi yapılabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi tedavisi için kişinin dökülmemiş saçlarından greftler alınır. Daha sonra saç dökülen bölgeye ekmek için kök delikleri açılır ve toplanan köklerin ekimi yapılır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi tedavisinin avantajları başlıca kolay acısız ağrısız bir tedavi olması olup aynı zamanda  kişinin yeni saçlarına kavuşması için son derece etkili bir tedavi işlemidir.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Uygulanan saç ekimi tedavisi için herhangi bir mevsim veya aydan bahsetmek doğru olmaz. Ancak kişiler saç ekimi tedavisini olduktan sonra güneşten ve yüzme gibi aktivitelerden uzak durması tavsiye edilir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimi tedavisi genel olarak otuz yaş altında bulunan kimselere uygulanması tavsiye edilmeyen bir tedavi türüdür. Bununla birlikte saç dökümü hızlı bir şekilde ilerleyen kimselere de saç ekimi tedavisi tavsiye edilmez.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi işlemi üç ile beş saat arasında sürer. Eğer kişi sosyal hayatında bilinmesini istemiyorsa on beş günlük bir süre zarfına ihtiyaç vardır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Uygulanan saç ekimi fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir.  yapıldıktan sonra ilk üç ay sonra saçlar çıkma gösterir ve daha sonra beş altı ay içerisinde saçlar daha belirgin bir hale gelebilir.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Uygulanan saç ekimi fiyatlarıkişinin saç tipine göre değişir. Bu tedavi öncesi saça herhangi bir jel losyon sürülmeyip yıkanması tavsiye edilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saçınızı yıkayacağınız tarihi doktorunuzun kararlaştırması daha sağlıklı olup genel olarak üç dört gün sonra yıkanır. Saçlarda bulunan kabuklanmaları önlemek için losyanlar kullanması tavsiye edilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Uygulanan saç ekimi  fiyatları kişinin tercih etmiş olduğu doktor ve klinik seçimine göre değişkenlik gösterir.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir