Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Ozon Tedavisi

Ozon Tedavisi

haber haber - - 8 dk okuma süresi
23 0

Ozon Tedavisi

Glikoz 6 fosfat dehidrojenaz enziminin eksikliği veya tercihi; lösemi ve hemofili gibi hastalıklarda; ozona alerjisi olan kişiler; yakın zamanda kalp krizi geçirmiş kişiler; hamile kadınlarda; kontrolsüz hipertiroidizmde kullanılır.  Kalp damar hastalıklarında ozon tedavisi uygulanmaz. 

Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

Ozonun antibakteriyel özellikleri ile viral, bakteriyel ve fungal hastalıklar tedavi edilebilir. Kanserler, çeşitli vasküler belirteçlerin tümörleri, dolaşımı iyileştirme ve oksijen ve antioksidanların etkilerini artırma kabiliyeti nedeniyle ozon tedavisi fiyatları ozonun faydasını görür.

Ozon Tedavisinin Faydaları

Ozon tedavisinin birçok faydası vardır. Öncelikle vücudun direncini artırın, bağışıklık sistemini güçlendirin. Yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Sigarayı bırakmayı kolaylaştırmak. Zayıflama ve selülit tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt hastalıkları, ağız yaraları, uçuk ve iltihaplı hastalıkların tedavisinde farklı ozon tedavisi fiyatları ile gerçekleşen faydalı bir yöntemdir.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Fiyatlandırma bilgileri hastanın durumu, uygulanacak yöntemler ve seanslar gibi birçok konuda değişebilir. Burada hastalığın tipini, hastalığın seyrini ve hastanın yaşını dikkate alınır. Ozon tedavisi fiyatları ile hastaların durumuna göre işleme yapılır. Belirtilen seans sayısı da fiyatın belirlenmesinde önemli rol oynar. 

Bölgesel İncelme

Bölgesel inceltme, en yaygın olarak kullanılan alan inceltme prosedürlerinden biridir. Kişiler bu yöntemi vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikiminden kurtulmak ve böylece istenilen şekle ulaşmak için kullanırlar. Bölgesel incelme dünden bugüne dünyada göbek yağını azaltmak için en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Bölgesel İncelme Kimlere Uygulanır?

Özellikle bölgesel görünüme sahip olan ve fazla kiloları olmayanlar uygun adaylardır. Ağırlığı vücutta eşit olarak dağılan kişiler bu tedaviler için uygun değildir. Aşırı veya yaygın vücut yağı olan ve obeziteye uygun olmayan kişiler. Bunun dışındaki herkes kadın ve erkek farkı gözetilmeksizin tedavi edilebilir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction ile bölge inceltme: Bölge inceltme denilince akla gelen ilk bölgesel incelme yöntem liposuctiondır. En eski ve popüler uygulamalardan biri olan liposuction ağırlıklı olarak karın, bel ve bacak bölgelerine uygulanır.

Kavitasyon ile alan inceltme: Kavitasyon, bölgeyi inceltmek için başka bir yöntemdir. Kavitasyon ile alan inceltme uygulamasında sorunlu bölgelere zayıf ultrason dalgaları uygulanır. Bu uygulama sırasında yağ dokusu parçalanır. Daha sonra bu dokular vücuttan atılır.

Bölgesel İncelme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bölgesel zayıflama fiyatları yapılan işleme ve göre değişecektir. Bölgesel incelme gerçekleştirilecek seans sayısı  ve   seans başı fiyat bilgisine göre fiyatlar farklıdır.  

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi, belirli bir oranda ozon-oksijen karışımının dolaşım sistemine veya vücut boşluklarına uygulanmasıdır. Yaşlanma karşıtı ve detoksifiye edici etkileri nedeniyle tütün bağımlılığı, kilo verme ve selülit tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt hastalıkları, yaralar, diş çürükleri ve ağız enfeksiyonları, hepatit, uçuk ve iltihaplı hastalıkların sterilizasyonu ve tedavisinde yaygın olarak uygulanır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Oto-kemoterapi ve ablasyon tekniklerini kullanmak da mümkündür.  Ozon tedavisi ile   tüm vücuda fayda sağlarken, lokal uygulamalar belirli bir bölgeyi tedavi eder. Bununla birlikte tedavi ototerapi, ozonu hastadan alınan kanla karıştıran sistemik bir tedavidir.  

Ozon eklemi tedavisi ile   eklemler, sırt ağrısı, yırtık bağlar ve daha fazlası için uygulanabilir.  Majör Otohemoterapi tedavide hastadan kan alınarak tedavi yapılır. Eksternal tedavi, ayaklar ve bacaklar için  bir tedavidir.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiğinin bir diğer adı da “eğimli göz estetiği” dir. Bu ameliyatın amacı gözleri daha büyük, çekik ve daha çekici göstermektir.

Kırışıklık büyütme ameliyatı,badem göz estetiği gözlerdeki sarkık köşeleri düzeltmek ve bu sayede göze doğuştan veya sonradan oluşmuş daha estetik bir görünüm kazandırmak için uzun süredir plastik cerrahlar tarafından uygulanır.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Badem göz estetiği için özel olarak tasarlanmış cerrahi dikişler hastanın gözlerinin yukarı doğru uzatılmasını sağlar. Bu işlem süspansiyon tekniği olarak bilinir. Askıya alındıktan sonra, yardımcı periostu hareketsiz hale getirmek için çıkarıldı ve ameliyat başarıyla tamamlandı. Cerrahlar gözün son şeklini kontrol ettikten sonra kesiyi dikerek badem göz estetiği tamamlarlar.

Badem Göz Estetiği Kimlere Uygulanır?

Badem göz estetiği için cinsiyet gözetmeksizin hastanın şu özellikleri taşıması gerekir. Hasta mutlaka 18 yaş üstü olmalıdır. Bunun yanında genel sağlık durumu iyi olan kimseler tarafından yapılmalıdır.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Badem göz ameliyatının diğer estetik ameliyatlara göre daha az zaman alan operasyonlardandır.  Badem göz ameliyat süresi yaklaşık 35-45 dakika süren bir operasyondur.

Badem Göz Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ameliyattan sonra yaklaşık 10 gün boyunca hastanın çift yastıkla sırt üstü yatması önerilir Dikişler tamamlanana kadar tüm kimyasallardan kaçınılması zorunludur.

Badem göz ameliyatı öncesi ve sonrası belli noktalara dikkat ettiğinizde iyileşme süreci çok daha iyi olacaktır. İşlem sonrası hasta hemen günlük hayatına dönebilir ancak genel anestezi ile anesteziklerin çıkması için   ila 6 saat izlenir ve ardından önerildiği gibi hastaneden taburcu edilir. İşlem sonrasında hastada şişlik, kızarıklık ve morarma olabilir. 1 hafta içinde şişlik ve morluklar azalır. 

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz ameliyatı fiyatı, uygulanan tekniğe ve uygulama yöntemine göre değişir.  Kullanılan tekniğe ek olarak, ameliyatın fiyatını belirleyen bir diğer faktör de genel veya lokal anestezi uygulanabilirliğidir. Hastaya uygulanan anestezi türü ne olursa olsun işlem buna göre yapılır. Sonuç olarak, fiyat durumu değişir. Bu kozmetik işlemler için fiyat bilgisi de yıllık olarak güncellenir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir