Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Oyun Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

haber haber - - 4 dk okuma süresi
13 0

Geçtiğimiz hafta oyun dünyasında pek çok önemli gelişme yaşandı. Biz de bu içeriğimizde geride bıraktığımız haftanın en dikkat çeken, en çok konuşulan haberlerini bir araya getirdik.

Geride bıraktığımız hafta hem ülkemiz hem de dünyada oyun sektörü açısından oldukça hareketli geçti. Biz de bu içeriğimizde geçtiğimiz haftanın en çok okunan, konuşulan ve öne çıkan oyun haberlerini bir araya getirdik. Gelin, tüm bu gelişmelere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan oyun haberleri

Epic Games, 419 TL Değerindeki Oyunu Ücretsiz Yaptı

Ücretsiz olarak dağıttığı oyunlarla bilinen Epic Games Store, geçen hafta sonraki ücretsiz oyununu duyurmak yerine sitesine ‘gizemli oyun’ ibaresi ve 20 Mayıs’ta biten bir sayaç eklemişti. Sayaç 00.00’a ulaştı ve merak içinde beklenen ücretsiz oyun ortaya çıktı. Epic Games Store, 419 TL değerindeki NBA 2K21’i ücretsiz yaptı.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Türünün En Popüler 3 Örneğini Bir Araya Getirecek Yeni Hayatta Kalma Oyunu Pioner Duyuruldu

Rus oyun yapımcısı GFA Games Studio, hayatta kalma türünün en popüler 3 örneğinin birleşimi niteliğinde olacak yeni oyununu duyurdu. Escape From Tarkov, Metro Exodus ve Stalker 2 oyunlarından ilham alınarak geliştirilen Pioner’ın en geç 2022 başında çıkması bekleniyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

PS5’in Xbox Series X/S’i İkiye Katladığı 2021 İlk Çeyrek Konsol Satışları Açıklandı

ps5 satış

Birbirine yakın zamanlarda çıkardıkları her konsolla oyun camiasını ikiye bölen Sony ve Microsoft’un en yeni konsollarının bu sene başındaki başarısı ortaya çıktı. 2,83 milyon adet satan PlayStation 5, 1,31 milyon satan Xbox Series X/S’i ikiye katladı. Ancak sektörün liderliği hâlâ 5,86 milyon satışla Nintendo Switch modellerine ait.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Netflix, Oyun Sektörüne Giriyor: Oyun Abonelik Sistemi İçin Ekip Kuruluyor

netflix oyun

Dünyanın en çok tercih edilen dizi ve film yayın platformu Netflix, şimdi de oyun sektörüne atılıyor. Oyun abonelik hizmeti için bir ekip kurmakta olduğu belirtilen şirket, ayrıca platform için bir yönetici arıyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

PUBG’nin Yeni Oyunu PUBG: New State’in Alfa Başvuruları Açıldı

pubg new state

Popüler ‘battle royale’ oyunu PUBG’nin yeni oyunu PUBG: New State, yavaş yavaş oyuncuların beğenisine sunulmaya başladı. Yakında alfa sürecine girecek oyun, şimdiden alfa başvuruları almakta. Android platformu için alınan başvurular, 6 Haziran’a kadar kabul edilecek.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir Anda Beklenti Yaratan Crysis 2 Remastered’dan İlk Ekran Görüntüsü Geldi

crisis 2 remastered

Geçtiğimiz günlerde Crytek’in Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım, Crisis 2’nin yeniden düzenleneceğinin ipucunu vermişti. Dün ise remastered oyunu doğrular nitelikte bir ekran görüntüsü ortaya çıktı. Ekran görüntüsünün Crysis 2 Remastered’daki bir çatışma sahnesinden alındığı düşünülüyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir