Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mut Eğimde öncü projelere Gönüllü Eğitimcileriyle 13.Ülkeye örnek oldu.

Mut Eğimde öncü projelere Gönüllü Eğitimcileriyle 13.Ülkeye örnek oldu.

haber haber - - 2 dk okuma süresi
12 0

Proje Kuruculuğunu Mersin’in Mut ilçesinden Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu sınıf öğretmeni Gülçin YILMAZ’ın ve Cumhuriyet İlkokul Sınıf Öğretmeni Nazik SABAH YILDIZ ‘ın üstlendiği “3R WITH STEAM MAKER” projesi Türkiye, Arnavutluk, Ermenistan ,Gürcistan , Hırvatistan ,İspanya, Kuzey Makedonya ,Letonya, Litvanya , Romanya, Sırbistan ,Ukrayna’dan 30 öğretmen ve öğrencileri ile yürütülmektedir.
Proje Şubat ayında başlamış olup, Nisan ayında sona erecek, doğayı bilen öğrencilerde farkındalık yaratmak, Ekolojik okur yazarlık oranlarını artırmak beklenen sonuçlar hedeflenmektedir.
”3R WITH STEAM MAKER”e Twinning proje ile öğrenciler STEAM disiplinlerine karşı merak uyandırmak, öğrencilere problem çözme becerisi kazandırmak ve küçük Maker’lar yetiştirmek ve farklı disiplinlerdeki kurs başarılarını ilişkilendirerek derinlemesine öğrenme sağlamak amacı hedeflerine tam olarak ulaşılmış duruma gelinmiştir. Projemiz ayrıca öğrencilerin çevreyi korumak için çevre bilincini güçlendirmeyi ve 3R kullanarak çevremizdeki atık malzemeleri geri dönüştürerek üretmenin keyfini çıkarmayı amaçlamaktadır.
3R WITH STEAM MARKER projesiyle,
Üreten, Eğiten, Eğitilen nesillere bazı kalıcı alışkanlıklar kazandırılmasında Ülkemiz ve katılımcı Ülkelerle paylaşmanın Mutluluğu yaşanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir