Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Mide Balonu

Mide Balonu

haber haber - - 5 dk okuma süresi
39 0

Mide Balonu

Mide balonu Gastricballoonolarak da bilinmektedir.  Bu Balonu geçici süreyle mideye yerleştirildikten sonra hava veya sıvı ile şişirilmiş ve 400 ile 700 cc hacimli durur. Bu balon diyet ve egzersiz aracılığıyla kilo verememiş kişiler için ideal bir seçimdir.

Ameliyat olmak istemeyenler veya Ameliyat riski yüksek olan kişiler bu yöntemi tercih ederek geçici bir kilo verme yöntemi olan bu yöntemi uygulatmak isterler. Ancak bu yöntem uygulanırken mutlaka dikkat edilmesi gereken belli hususlar vardır. Bunlardan ilki işlemi yaptıracak olan kişinin bu durumu olan uygunluğu sonrasında kurumum güvenilirliği ve uzman kişinin profesyonelliği dikkate alınması gereken en önemli husus vardır. Gerekli olmadıkça böyle bir işleme başvurmak gerekir.

Mide Balonu Nedir?

Özellikle obezite tedavisinde kullanılan cerrahi dışı yöntemlerden biri olan mide balonu operasyonu diyet ve egzersizleri başarısız olduğu durumlardan veya ameliyatı tercih dışı kaldığı pozisyonlarda kilo verdirmek için uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Mide balonu gastrik balon adı ile anılan geçici süreyle mideye yerleştirilen şişirilebilir bir tıbbi cihaz olarak tıpta yerini almaktadır.

Kesinlikle gerekli olan tüm işlemler dinlendikten sonra böyle bir yola başvurulmalıdır. Hayati riski olmayan bu durumu tercih ederken öncelikli olarak gerekçelerin eksiksiz olarak yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Hastaya gerekli olan anestezi uygulandıktan sonra endoskopi eşliğinde İnik olan balon materyalinin mideyi yerleştirilmesi ile başlar. Mide balonu için kullanılan malzeme silikon polimerlerinden jelatin kapsüllere kadar oldukça çeşitlilik gösteren ürünlerdir. Mideye indirilen inik balon gerekli görülen boyuta kadar şişirilerek midede bırakılır.

Hava veya sıvı ile şişirilen balon geçici süreyle midede kalarak kilo verdirme işlemi başlatılmış olur. Bu şekilde kilo verme işleminin kişiler bazı yan etkiler ile karşılaşır ancak bu yan etkiler çok da önemli değildir. Mideye yerleştirilen yabancı madde bazen bulantı, midede yanma, öğürme, ağrı ve kramplara neden olabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar?

Yutulabilir mide balonu yaptıranlar bu uygulamadan genel olarak memnundur. Ancak bu durumdan memnun kalabilmek için mutlaka yönetmelere uymak gerekmektedir. Bu işlemi yaptıranların karşılaşmış olduğu bir takım yan etkiler olabileceği gibi bu yan etkilerin ciddi olmadığı da bilinmektedir.

Yutulabilir mide balonu yaptıranlar genel olarak midede yanmaya sebep olabileceği gibi bulantı, kramp, ağrı, öğürme ve nadir de olsa ülser ile karşılanır. Ülser çok çok nadir görülen bir yan etki olduğu Yaptıranlar tarafından sürekli söylenmektedir.

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

Her tercih eden kişi mutlaka kendi vücut yapısı ile ilgili olarak sonuçlara ulaştığı için yorumlar dikkate alınmamalıdır. Mide balonu kullanıcı yorumları genel anlamda değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte kişiden kişiye etkiler değiştiği için yorumların değişikliği de böylece sonuca ulaşmaktadır. Sadece yan etkiler konusunda fikir edinilmek için bu yorumlar dikkate alınabilir.

Bunlar sadece fikir sahibi olmanızı sağlar ancak her hastaya göre bu durumda değişiklik göstermektedir. Tüm yorumlar tek tek okunup araştırmaktansa güvenir bir kuruma gidip oradaki uzman kişiden bilgi ve destek almak çok daha mantıklıdır.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatları

Yutulabilir mide balonu fiyatları kurumları fiyat politikalarına göre değişir. Bu değişiklik aynı zamanda kullanılacak olan kapsül silikon jelatin gibi kullanılan pek çok ürünün kalitesine göre de mide balonu fiyatları farklılık gösterir.

Yutulabilir mide balonu fiyatları kişilerin araştırmaları sonunda farklılık gösteriyor olsa da bu tür işlemler yaptırılmadan önce fiyat politikası ve fiyat gerekçelerinden önce dikkat edilmesi gereken kesinlikle kurumların güvenilirliği ve işlemi gerçekleştirecek olan uzmanın profesyonelliği olmalıdır.

https://www.drfirat.com/mide-balonu/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir