Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mersin
  4. »
  5. Mersin Bozyazı bu kış doğal gaz konforuyla ısınacak

Mersin Bozyazı bu kış doğal gaz konforuyla ısınacak

haber haber - - 3 dk okuma süresi
23 0

[ad_1]

Mersin merkez ilçeleri ile Tarsus, Erdemli, Silifke, Mut, Anamur ve Gülnar‘da altyapı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Aksa Çukurova Doğalgaz, 20 milyon TL yatırımla Bozyazı ilçesine bu kış doğal gaz arzı sağlamak için çalışmalara başladı.

Türkiye’nin en geniş coğrafi alana hizmet veren dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, yatırımlarına ve altyapı çalışmalarına devam ederek ekonomik, güvenli, çevreci ve konforlu enerji kaynağı doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için durmaksızın çalışıyor. İl merkezi ile 4 ilçede, 222 bin 729 abonenin doğal gaz konforunu yaşadığı Aksa Çukurova Doğalgaz’a bağlı Mersin’de, bu kış bir ilçe daha doğal gaz konforuyla ısınacak. Bozyazı ilçesinde gerçekleştirilecek 20 milyon TL yatırımla inşa edilecek 16 kilometrelik şebeke altyapısıyla bölgede yıl sonuna kadar 1.100 adet konuta ulaşılması hedefleniyor. 

Toplam yatırım 20 milyon TL’ye ulaştı

Mersin Bozyazı Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu ve Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile birlikte doğal gaz altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Aksa Çukurova Doğalgaz Mersin Bölge Müdürü Tufan Duman, “Aksa Çukurova Doğalgaz olarak vatandaşlarımıza doğa dostu, güvenli ve temiz yakıt doğal gazı ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. 2022 Aralık ayı itibarıyla lisans alanımıza dahil olan Bozyazı ilçemizde 20 milyon TL tutarındaki yatırımımızla çalışmalarımıza başladık. Bozyazı Belediyemiz ile birlikte çok hızlı bir şekilde koordine olduk; Çopurlu Mahallesi’nde istasyon yerini belirleyerek yapım ihalesini tamamladık. Önümüzdeki günlerde ise istasyon yapım sürecine başlayacağız. Çopurlu Mahallesi’nde başlayan altyapı çalışmalarımızı, toplamda 16 kilometre polietilen ana hat şebeke altyapısı ve bina bağlantı hatları montajı ile Merkez Mahallesi’ne ulaştırarak kış aylarında Bozyazılı vatandaşlarımızı doğal gazla buluşturmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız neticesinde bu yıl sonu itibarıyla Çopurlu ve Merkez mahallelerinde 1.100 adet konuta erişeceğiz” diye konuştu.

Ön abonelik başvurusu eylül aynında

Konforlu ve çevreci enerji doğal gazın ilçe ekonomisine de birçok alanda katkılar sağlayacağını belirten Duman, yatırım planlamalarını ise Aksa Çukurova Doğalgaz’a iletilen ön abonelik başvuruları doğrultusunda yaptıklarını söyledi. Duman, “Bozyazılı vatandaşlarımızı doğal gaz aboneliği hakkında bilgi almak ve ön abonelik başvurularını yapmak için eylül ayı itibarıyla Bozyazı Belediye binasında oluşturacağımız Aksa Doğalgaz Talep Masası’na bekliyoruz” dedi.
MHA

 

[ad_2]

MHA

İlgili Yazılar