Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mehmet Yiğit, Keşkek Şenliğinde Yörük Ezgileriyle Coşturdu

Mehmet Yiğit, Keşkek Şenliğinde Yörük Ezgileriyle Coşturdu

admin admin - - 1 dk okuma süresi
19 0

Simavlı Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Yiğit, İstanbul’da gerçekleştirilen Uşak Karahallılar Vakfının Keşkek Şenliğinde sahne aldı. Yiğit, sahnede olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Uşak türkülerini seslendiren sanatçı, dinleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

Derlemeci ve Yörük türkülerinin sevilen ismi Mehmet Yiğit, bağlamasıyla sahneye çıkarak harika bir performans sergiledi. Karahallılar Vakfı Genç Zeybek ekibi ise harmandalı ve kadıoğlu zeybeği oynayarak şenliğe renk kattı. Vatandaşlar, Mehmet Yiğit’in türkülerine eşlik ederek coşkuyla oynadı ve alkışladı.

Mehmet Yiğit, şenliğin sonunda sahnede olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, türkülerle dolu bu güzel günlerin devam etmesini temenni etti. Sanatçı, türkülerin hiç susmaması gerektiğini belirterek, duygularını dinleyicilerle paylaştı.

Uşak Karahallı Belediye Başkanı Ramazan Karakaya, Mehmet Yiğit’e teşekkür ederek, sanatçının başarılarının devamını diledi. Başkan Karakaya, Yiğit’in performansının şenliğe büyük bir katkı sağladığını belirtti.

 

İlgili Yazılar