Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Massachusetts’te Baharatlı Cips Yeme Meydan Okuması Sonucu Ölüm

Massachusetts’te Baharatlı Cips Yeme Meydan Okuması Sonucu Ölüm

haber haber - - 2 dk okuma süresi
53 0

Genç Öğrenci Acı Cips Yedikten Sonra Hayatını Kaybetti

Massachusetts eyaletinde, geçen yıl sosyal medyada popüler olan “baharatlı tortilla cips yeme meydan okuması”na katılan ve hayatını kaybeden 10. sınıf öğrencisi Harris Wolobah’ın otopsi raporu sonuçları açıklandı.

Otopsi Raporu: Ani Kalp Durması ve Kalp Rahatsızlığı

Otopsi raporuna göre, Paqui firmasının ürettiği çok baharatlı cipsi yedikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan Wolobah, yüksek seviyede tüketilen kapsaisin (acı biberlerin aktif bileşeni) sonucu oluşan **ani kalp durması** nedeniyle yaşamını yitirdi. Ayrıca raporda, çocuğun **kalp büyümesi** ve **kalp kası bandı rahatsızlığı** olduğu belirtildi.

Üretici Firma ve Tehlikeli “Meydan Okuma”

Paqui firması, sosyal medya üzerinden başlattığı meydan okumada tüketicilerden dünyanın en acı iki biberinden elde edilen ürünü yerken videolarını paylaşmalarını ve ürünü tükettikten sonra su içmemelerini istemişti. Bu tehlikeli meydan okumaya ABD genelinde birçok çocuk katılmış ve hastanelik olmuştu.

Uyarılar ve Dikkat Çekici Durum

Son derece acı olan bu ürüne karşı çocuk ve gençlere **uyarılar** yapılırken, benzer meydan okumalara karşı **dikkat** çağrıları yapılmaya devam ediliyor.

İlgili Yazılar