Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

haber haber - - 5 dk okuma süresi
18 0

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Vücutta birikmiş yağ dokularına kesi ve diğer yöntemlerle ulaşılıp kanüller yardımıyla bunların vücuttan atılması yöntemi olarak tanımlanabilir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Yöntem uygulanırken önce yağ hücrelerine ulaşılır ve bunlar sarsılıp yumuşatılır. Sonra da vücuttan atılırlar.

Liposuction Öncesi

Öncesinde hastaların alkol ve sigaradan, ayrıca kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması ve bir süre korse takması liposuction için gerekir. Varsa varis ve pıhtılaşma gibi sorunların da işlem öncesi çözülmesi şarttır.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve genel olarak belli bir oranda kilo vermiş olan kişiler bu yönteme başvurur.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Islak teknik adı verilen yöntemde yağ hücreleri sıvı doldurularak, ultrasonik adı verilen yöntemde küçük balonlarla ve de lazer yönteminde de lazerle yağ hücreleri yumuşatılır ve daha sonra yumuşayan yağlar vücuttan atılır.

Liposuction Fiyatları

Liposuction ve karın germe ameliyatı fiyatları hastanın ihtiyaçları ve yağ oranına göre değişir. Karın germe ameliyatı kısabirsürede hastayı istemediği fazla kilolu ve sarkık görüntüden kurtaran etkili bir cerrahi ameliyattır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın bölgesinde yağlanma olanların bundan kurtulması her zaman kolay olmaz ve bazen karın germe ameliyatı tek çözüm olabilir. Bu ameliyat inatçı yağlanmalar ve bir türlü gitmeyen deri fazlalıkları için en iyi yöntemdir. 

Özellikle uzun yıllar kilolu kalmış olup kısa bir süre içinde bunlardan kurtulan kişilerde deri fazlalığı problemi oluşabilir. Bazen de karın bölgesi yağlanmasından bir türlü kurtulamayanlar için bu ameliyat önerilir. Karın germe ameliyatı ile birlikte tek bir operasyonla yağ ve deri fazlalıklarından kurtulabilirsiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Her zaman en zor eriyen yağlanmalar olan alt karın bölgesindeki yağlar ameliyat sırasında öncelikli olarak hedeflenir. Bu yağlardan liposuction ya da benzer yöntemlerle kurtulduktan sonra üst karın bölgesinin aşağıya doğru çekilmesi ile birlikte karın bölgesi gergin bir görünüm kazanır. İşlem sırasında gerekirse göbek deliğinin yeri değişir. İşlem ne kadar karmaşık ve uzun sürerse karın germe ameliyatı fiyatları da ona göre değişir.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

Öncelikle bu bölgede çok fazla yağlanma sorunu yaşayanlar için ve kilo verilmiş olsa dahi vücuttan atılamayan deri fazlalıkları için bu ameliyata gerek duyulur.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Kronik ya da başka ciddi bir rahatsızlığı olmayan, reşit ve sağlıklı her birey bu ameliyatı yaptırabilir. Öncelikli olarak ise aşırı yağlanması olan kişilere önerilir.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

İşlemin yapıldığı bölgenin genişliğine göre değişse de çoğu hasta ameliyattan iki gün sonra taburcu olur. İlk banyosunu da birkaç gün sonra yapar. Bir süre dikişlere zarar verilmemesi için istirahat etmek en iyisidir. Bu bölgenin sıkılaşması ve fit bir görünüm kazanması için de uzun bir süre korse takılır. Çoğu hasta en erken yedi en geç on hafta içinde iş hayatına da geri dönebilir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doktorun tavsiyeleri doğrultusunda önceleri sıvı ağırlıklı daha sonra çeşitlendirilmiş sağlıklı bir beslenme ve istirahat programı gerekir. Bir süre ağır hareketler ve sporlardan, havuz ya da saunadan da uzak durmak gerekir.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Ameliyat sırasında değil ama sonrasında ağrı hissedilebilir. Doktorun önerisi ile ağrı kesici kullanılır.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

Liposuction yani yağ aldırma en çok kullanılan yöntemdir. Aynı zamanda ameliyat sırasında kesi açılır ve dikiş de atılır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Ameliyat sırasında kullanılan yöntemlere ve hastanın ya oranına bağlı olarak karın germe ameliyatı fiyatları değişir. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir