Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Liposuction ve Estetik İşlemleri

Liposuction ve Estetik İşlemleri

haber haber - - 8 dk okuma süresi
24 0

Liposuction ve Estetik İşlemleri

Ankara Liposuction en popüler estetik işlemlerden biridir ancak yapılırken riskler ve işlem sonrası dikkat edilmesi gereken işlemler de çok önemlidir. Mutlaka bu alanda uzman doktorlar tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Ankara liposuctionkliniği bu alanda ihtiyaç duyacağınız güvenilir hizmeti sizlere en profesyonel şekilde sunacaktır.

Günümüzde kilo vermeye rağmen kaybolmayan inatçı yağların cerrahi olarak alınması yöntemidir. Kozmetik nedenler genellikle bunda rol oynar. Ankara liposuction merkezinde hayalini kurduğunuz fit vücuda kolayca sahip olabilirsiniz.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Temel olarak uygulanan 4 çeşit liposuction yöntemi vardır:

  • Klasik liposuction: Yağlar sıvı ve kanülle mekanik olarak parçalanır.
  • Lazer Liposuction: Yağları eritmek için düşük enerjili lazer dalgaları kullanılır.
  • Vaser liposuction: Ultrason, yani ses dalgaları kullanılarak yağlar eritilir.
  • Bodyjet Metodu: Kanülün ucundan sıvı püskürtülerek yağlar ayrılır.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Kadınlar görünümlerinden memnun olmadıklarında, yağlı vücut bölgelerini forma sokmak ister. Bununla birlikte, vücut yağının dağılımını belirleyen genetik yapılarda çok az değişiklik yapılabileceğinden, egzersiz ve sıkı diyet genellikle beklenen sonuçları getirmez.

Vücudu şekillendirmek ve sıkılaştırmak için tasarlanan liposuction, genellikle güzel bir şekle ulaşmanın tek yolu olarak görülür.  Detaylı bilgi için Ankara liposuction kliniğine başvurabilirsiniz.

Meme Büyütme Nedir?

Çeşitli sebepler ile meme boyutunuzun küçük olduğunu düşünüyorsanız içerisine silikon konularak yapılan meme büyütme ameliyatını tercih edebilirsiniz. Bugüne kadarki en etkili meme büyütme yöntemi silikon protez ile yapılan meme büyütme ameliyatıdır. Ankara meme büyütme kliniği, bu alanda en başarılı operasyonlara imza atmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ortalama çalışma süresi 1.5-2 saattir. Ameliyat genel anestezi altında yapıldığından hastanın bir gece hastanede kalması önerilir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Yaygın olarak kullanılan iki farklı implant türü vardır. Bunlar implant dolgular ve salin adı verilen yoğun tuz içeren silikon dolgulardır. Son zamanlarda Avrupa’da ve ülkemizde silikon dolgu maddelerinin kullanımı önemli ölçüde artmıştır. Diğer bir yöntem ise kalıcı olmayan yağ enjeksiyonudur.  Ankara meme büyütme merkezi ile iletişime geçerek her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrası muayeneniz sırasında uygun bulunursa, aynı gece veya ertesi gün taburcu edilirsiniz. İlk dört gün dinlenmeniz önerilir. Bu süre içerisinde protezin kasın arkasında veya önünde olmasına göre farklı şikayetler olabilir. Ağrı hissetmeyebilirsiniz ama ilk günlerde doluluk ve buna bağlı gerginlik hissi sizi biraz rahatsız edebilir. Ameliyat bölgesi çevresinde bir miktar şişlik normaldir ve dördüncü günden itibaren azalacaktır. Meme büyütme sonrası bu durum geçicidir.

Meme Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

Bir meme anatomik olarak diğer memeden daha küçük olabilir. Küçük göğüsler özgüven ve estetik problemlere neden olabilir. Kısacası sizi rahatsız eden her durumda meme büyütme ameliyatını tercih edebilirsiniz. Ankara meme büyütme kliniğinde oldukça yüksek başarı oranı ile yapılan bu ameliyatı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği Kimler için Uygundur?

Estetik meme büyütme için meme yapınızın gelişimini tamamlaması önemlidir. Bunu yaptırmak için en az 18 yaşında olmalısınız. Ancak meme büyütme ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için genel sağlığınızın ameliyata uygun olması gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası meydana gelen ödeme bağlı şişlik ve morluklar 3. günden itibaren hızla azalmaya başlar ve hasta kısa sürede iyileşmeye başlar. Hastaların normal yaşama dönüşleri genellikle 7-10 gün içinde gerçekleşir. Ancak yüzme, tenis ve yorucu egzersiz gibi sporlara başlamak yaklaşık 6-8 hafta sürer. Detaylı her türlü bilgiyi Ankara meme büyütme merkezinden alabilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı

Bu ameliyatla üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmalar, kapanmalar, aşırı yağ birikimine bağlı göz altı torbaları ve göz çevresindeki kırışıklıklar düzeltilir. Ankara meme büyütme kliniğimizde oldukça yüksek başarı oranı ile yapılan bir ameliyattır. Detaylı bilgi ve muayene için Ankara göz kapağı ameliyatı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Yöntemleri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü tedavisinde altta yatan nedene ve muayene sonucuna göre seçilen 3 cerrahi yöntem vardır: Levator kası ameliyatı, Müller kası ameliyatı ve askı işlemleri olarak bilinir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kimler Olabilir?

Bu ameliyat, göz kapağının doğuştan kusurlu veya çeşitli nedenlerle sonradan şekil bozukluğuna uğramış oluşması ve göz kapağının gözün renkli kısmını bir milimetreden fazla kaplayacak kadar sarkık olması durumlarında yapılabilir. Genel sağlık durumu iyi olan her yaş grubunda uygulanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi

Estetik göz kapağı düzeltmesi sırasında laboratuvar testi yapılır. Ayrıca tıbbi muayene de gereklidir. Ameliyattan önce sigara bırakılmalıdır. Kanama riskini önlemek için antikoagülanlar kesilmelidir. Bitkisel ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca estetik göz kapağı ameliyatının tam donanımlı bir hastanede yapılması önemlidir.  Ankara göz kapağı ameliyatı hakkında detaylı bilgi için uzman hekimler ile iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin hemen altından yapılan kesi yardımı ile alt göz kapağının derisi ve kaslar sıkılaştırılır. Yağ azaltma işlemine nadiren ihtiyaç duyulur, genellikle yağ birikintileri göz çukurunun kenarına kadar uzanır ve göz altındaki derinleşmeyi düzeltmeye yardımcı olur.

Göz Kapağı Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Genel anestezi altında 1-1.5 saat kadar sürebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları

Göz kapağı ameliyatı maliyetini etkileyen ana faktör kullanılan yöntemdir. Cerrahi yöntem ile lazer yöntemi arasında fiyat farkı vardır. Hastanın istekleri, müdahalelerin kapsamı, diğer kombine operasyonlar, döviz kuru, operasyonun yapılacağı klinik, operasyonu yapacak cerrah ana fiyat faktörleridir. Kesin ve doğru bir fiyat almak için Ankara göz kapağı ameliyatı merkezinde konsültasyon ve muayene gereklidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir