Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Lipödem Tedavisi

Lipödem Tedavisi

haber haber - - 5 dk okuma süresi
16 0

Lipödem Tedavisi

Lipödem günümüzde hâlâ birçok uzman tarafından bilinmeyen bir hastalıktır. Bu sebeple rahatsızlığı olan kişilere çoğunlukla spor ve diyet önerilir. Oysaki lipödem hastalığı olan kişilerin lipödem tedavisi yaptırması gerekir. Bu sebeple alanında uzman ve lipödem hakkında bilgili doktorlarla iletişime geçilmesi en uygunudur.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Sanıldığının aksine lipödem spor ve diyetle atlatılan bir hastalık değildir. Bazı doktorlar hastalığı duymadığı için hastalara sadece spor ve diyet yapmasını önerir. Fakat hastalık ciddi boyutlara ulaştığında lipödem tedavisikaçınılmazdır. Bu sebeple hastalık hakkında bilgili ve başarı sahibi uzmanlarla görüşülmesinde fayda vardır.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Bacakta yağ birikimi ve kalınlaşma başladığı zaman birtakım önlemler alınabilir. Mesela yağ birikimini önlemeye yardımcı olan spor egzersizleri ve düzenli beslenme programları bu konuda büyük bir etkiye sahiptir. Buna rağmen hastalık ilerliyorsa spor ve diyetle birlikte lipödem tedavisi yaptırılmalıdır.

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödem hastalığı olan kişilerin derisinde morarmalar daha kolay ve sık görülür. Morarmanın yanı sıra deride sürekli soğukluk hissedilir. Ödem olan yere parmağınızla baskı uygularsanız çöküntü olmaz, olsa bile çok az olur. Bastırıldığı zaman ödem olan yerde ağrı meydana gelir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Tıpta otoplasti olarak adlandırılan kepçe kulak ameliyatı, çocukların psikolojik gelişimi düşünülerek çoğunlukla okul öncesi dönemde önerilir. Bu dönem de bilindiği üzere 5-6 yaşlara denk gelir. Önerilen yaş ameliyat için kulak gelişiminin büyük bir çoğunluğunun tamamlandığı bir yaştır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Eğer kepçe kulak ameliyatıküçük yaşlarda yapılırsa çocukların ileride psikolojik travma yaşaması önlenir. Fakat çocukluk döneminde ameliyat yaptırmayan bireyler de her yaşta otoplasti yaptırabilir. Otoplasti kulağın şeklini, boyutunu ve konumunu değiştirmeye yönelik estetik bir operasyondur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bazı insanlar kepçe kulak anomalisinin duyma problemine yol açmasından endişelenir. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Kepçe kulağın düzeltilmeye çalışılmasının tek sebebi çocukların küçük yaşlarda alay edilerek travma yaşamalarını önlemektir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

İstediğiniz mevsimde kepçe kulak ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bazı operasyonlarda olduğu gibi herhangi bir mevsimde yaptırmanız sorun oluşturmaz. Araştırma yaptığınız zaman başarılı ve bütçenize uygun otoplasti yapan doktor bulma ihtimaliniz vardır. Araştırmanız esnasında sadece fiyatlara odaklanmamaya özen göstermelisiniz.

Bişektomi Nedir?

Diğer adı yanak cerrahisi olan bişektomi, yüz hatlarının incelmesi ve güzel görünmesini amaçlayan estetik operasyonlardan biridir. Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde zorluk yaşamak istemiyorsanız bişektomiden bir hafta önce alkol ve sigaraya ara vermelisiniz.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Cerrah operasyon sırasında yüzün doğal görünmesi için yanağın içindeki yağ torbasını alır. Forseps denen bu torbaları çıkardıktan sonra yara olan yere dikiş atar. Lokal anesteziden sonra uygulanan bu işlem her iki yanağa da uygulanır. Daha fazla bilgi için bişektomi fiyatları hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Bişektomi Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Her iki yanağa uygulanan işlem bittiği zaman cerrah sıkıştırıcı bandajla operasyonu bitirir. Bişektomi ameliyatı 30-45 dakika içinde tamamlanır. Operasyon tamamlandıktan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur. Eğer bişektomi fiyatlarıaraştırması yaparken başarılı bir doktorla anlaşırsanız ameliyat başarıyla sonuçlanır.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi ameliyatından önce aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanılması sakıncalıdır. Düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa operasyon hakkında görüşme yaparken bu durumdan söz etmelisiniz. Hamileyseniz ya da ciddi sağlık problemleriniz varsa doktorla görüşmeden ameliyat yaptırmamalısınız. Bütçenize uygun ameliyat yaptırmak istiyorsanız bişektomi fiyatları incelemesi yaparak bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir