Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

haber haber - - 6 dk okuma süresi
27 0

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Kalıcı ve sağlıklı olmasından dolayı lazer epilasyon en çok tercih edilenler arasındadır. İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasını sağlayan lazer epilasyon kadın ve erkek farketmeden tüm bireyler için uygundur ve acısızdır. Ataşehir lazer epilasyon epilasyona karar verdiğinizde doğru cihaz ve doğru merkezi bulduğunuzdan emin olmalısınız ancak bu şekilde etkili ve zararsız olduğuna kanaat getirebilirsiniz.

Ataşehir lazer epilasyon merkezi olarak uzmanlarımız tarafından tüm bölge lazer epilasyon alanlarında hizmet vermekteyiz. Epilasyon öncesi uzmanlarımız mutlaka uygulanacak bölge, kıl yapısı, cilt tipi ve rengi ile ne tür bir cihaz kullanılacağı ile ilgili bir inceleme yaparak işleme başlıyorlar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer bilindiği üzere ışınların uyarılmasıyla elde edilen ışık demeti demektir. Tıbbi ve estetik başta olmak üzere birçok sektörde kullanılır. Yaklaşık 25 yıldan beri vücuttaki tüylenmenin giderilmesi amacıyla kullanılan lazer epilasyon yöntemi 15 gün boyunca dokunulmamış tüylerde etkilidir.

Üsküdar lazer epilasyon olarak uzun zamandır bu sektörde hizmet veriyoruz. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen epilasyon işleminde öncelikle epilasyon yapılacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Ardından, uygun cihazla epilasyon işlemi başlar.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyonun en büyük avantajlarından biri vücuda herhangi bir zarar ve hasar vermemesidir. Kıl köklerinden tamamen kurtulunduğu için kalıcı bir çözüm olur. Hızlı bir işlem olmasından ötürü de sıklıkla tercih edilen yöntemlerdendir. Ayrıca, herhangi bir cinsiyet farkı olmaksızın kesin çözüm sunar.

Maltepe lazer epilasyonmerkezi olarak verilen hizmetlerle bir daha asla ağda ve jilet kullanmaya gerek kalmayacak şekilde işlem yapılır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Lazer epilasyonu kadın ve erkek tüm bireylerin yaptırabildiğini belirtmiştik. Yalnız kadınlar da epilasyon öncesi ilk adet görme tarihi ile bağlantılı olarak gidilmesi gerekir. Genel olarak, lazer epilasyona başlayan kişilerin 2 yıl boyunca düzenli adet görmesi tavsiye olunur.

Ataşehir lazer epilasyon merkezimiz epilasyon öncesi müşterilere bunun bilgisini vermektedir. Çoğunlukla 17-18 yaş aralığı en uygun zamandır fakat adet gören tüm kadınlarda rahatlıkla uygulanabilir. Fakat bireysel olarak epilasyon yapılıp değerlendirildiği için kişilere göre farklılıklar oluşabilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Koltuk altı, bikini bölgesi, genital bölge, bacak bölgesi, kol bölgesi, göğüs bölgesi, sırt, ense, boyun bölgesi, yüz bölgesi, bıyık ve çene bölgesi lazer epilasyonun uygulandığı bölgelerdir. Üsküdar lazer epilasyon merkezinde doğru cihaz kullanımı ile vücudun tüm bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilir.

Tüm bu bölgelerin lazer epilasyon işlemi yapılmadan evvel Üsküdar lazer epilasyonmerkezimiz tarafından gerekli kontrol ve incelemelerin ardından değerlendirmeler yapılır ve seans sayısının belirlemesi yapılır.

Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Kişilerdeki kıl oranı ya da vücudun farklı bölgelerindeki kıl yoğunluğuna göre seans aralıkları değişiyor. Kılların tamamından tek bir seansla kurtulmak mümkün değildir. Vücut yapıları, hormonal denge ve cilt tipi farklılıkları seanslara etki eder.

Uygulama yapılacak bölgelerin genişliği de seans sayısına etki ediyor. Bir de, uygulama aralıkları da seans sayılarına etki eden faktörler arasındadır.

Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Lazer epilasyonun uygulanması esnasında çok fazla acı hissedilmez. Minik ısırık şeklinde hissedilen acı kişilerin acı eşiği farklı olduğundan farklı hissedilebilir. En fazla küçük iğne batığı şeklinde hissedilebilecek bu acılar kişiyi çok fazla rahatsız etmez.

Seansların sayısı ilerledikçe bu his git gide azalır.  Acı eşiği çok düşük kişiler için epilasyon işlemi sırasında krem kullanılıyor.

Epilasyon Sonrasında İz Kalır Mı?

Doğru bir uygulama ile lazer epilasyon asla kalıcı izler bırakmaz. Sadece uygulama sonrasında bazı kızarıkların görülmesi son derece normaldir. Çoğunlukla,  uygulamadan birkaç saat sonra bu kızarıklıklar tamamen ortadan kalkar.

Bazen lazer epilasyon sonrasında kişilerin solaryuma girmesi ya da güneşlenmesi ya da kalıtımsal pigmentasyon sorunları olanlarda açık veya koyu renk değişimleri yaşanabilir. Ancak bunun geçici olduğunu bilmelisiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Maltepe lazerepilasyon fiyatları için tek bir rakamdan söz etmek kesinlikle doğru olmaz. Fiyatlar kişiden kişiye, uygulanan merkeze ve şehire göre ya da seans sayılarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kişinin kilosuna ve kıl yapısına göre de fiyatlarda değişiklikler görülebilmektedir.

Ataşehir lazer epilasyonmerkezi olarak müşterilerimizi değerlendirdikten sonra en doğru seans sayısını belirler ve en uygun fiyatlarla epilasyon hizmetini veriyoruz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir