Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kombi Suyu Neden Çok Yavaş Isıtıyor? Kombinin Yavaş Isıtma Sorunu Nasıl Çözülür?

Kombi Suyu Neden Çok Yavaş Isıtıyor? Kombinin Yavaş Isıtma Sorunu Nasıl Çözülür?

haber haber - - 4 dk okuma süresi
30 0

Kombi Suyu Neden Çok Yavaş Isıtıyor? Kombinin Yavaş Isıtma Sorunu Nasıl Çözülür?

Doğalgaz altyapısını kullanarak, bağlı olduğu su tesisatından aldığı suyu ıstan ve bu şekilde mekanın hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacını karşılayan kombilerle ilgili en yaygın sorunlar su kaynaklı olmaktadır. Kombi sisteminin su bağlantı ve işlevlerinde teknik arızalar çok yaygın şekilde görülebilmektedir. Kombinin suyu çok yavaş ısıtıyor olması da bu tip sorunlar arasında bulunmaktadır. Özellikle de kombinin herhangi bir arıza nedeni ile suyu çok yavaş ısıtması çok uzun süreli çalışmasına neden olur. Bunun sonucunda kombi sistemi yorulabileceği gibi aynı zamanda da su ve doğalgaz tüketimi, elektrik tüketimiyle birlikte artış gösterecek ve verimsiz bir kullanıma rağmen faturalar yükselecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına normal sürelerden daha uzun sürelerde suyu ısıtan kombi için profesyonel Kavacık Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

Kombi Suyu Neden Çok Yavaş Isıtır?

Kombinin suyu çok yavaş ısıtmasının altında yatan temel nedenlerin en başında tabii ki ısıtma sistemi arızaları gelmektedir. Ancak bununla birlikte özellikle kış aylarında bulunulan bölgenin aşırı sert hava koşullarına sahip olması suyun çok soğuk olmasına neden olur. Çok soğuk olan suda doğal olarak kombi tarafından normal zamanlara göre daha yavaş şekilde ısıtılabilir. Böyle bir durum için yapılabilecek herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Ancak kombinin ısıtıcı sistemi, termostat sistemi ve su bağlantı kanallarında herhangi bir teknik arızada söz konusu olabilir. Bu arızaların tespit edilebilmesi için bile profesyonel Kurtköy Arçelik Servisi uzman teknikleri tarafından gerekli olan kontrol işlemlerinin sağlanması gerekmektedir. Bu şekilde kombide suyun geç ısınmasının tam olarak neden kaynaklandığı ve nasıl bir müdahale ile çözüme kavuşturulabileceği belirlenebilmektedir.

Kombi Suyunun Geç Isınması Sorunu Nasıl Çözülür?

Kış aylarında çok sert hava koşullarına sahip olunan bir yerde bulunuyor ise su çok soğuk olacağı için kombi normal dönemlere göre daha yavaş şekilde suyu ısıtacaktır. Böyle bir durum için yapılabilecek herhangi bir işlem şansı bulunmamaktadır. Ancak termostat arızası, kombi ısıtıcı arızası, program aygıtı arızası gibi teknik bileşen arızaları söz konusu ise profesyonel Feneryolu Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından gerekli olan arıza onarım işlemleri sağlanabilmektedir. Bu arıza onarım müdahaleleri ile kombinin yeniden ilk günkü performansında çalışabilir durumda olması sağlanabilmektedir. Böylelikle kombinin getirmiş olduğu kolay, hijyenik ve tabii ki ekonomik ısınma koşullarından yeniden etkin biçimde yararlanabilir duruma gelinebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir