Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kombi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Kombi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

haber haber - - 3 dk okuma süresi
21 0

Kombi Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Kombi çalışmıyor sorunu, Kaynarca Arçelik Servisi çağrı merkezimize en sık bildirilen teknik şikayetler arasında yer alır. Bu sorunun çözümü içim, teknik servise başvurmadan önce bazı kontroller yapabilir ve sorunu çözebilirsiniz. Kombinin ateşleme düğmesine bastığınızda yanıt alamıyorsanız, dijital ekranda bunun nedenine dair bir kod ya da simge görünür. Eğer dijital ekran da çalışmıyorsa, kombinin bağlı olduğu elektrik şebekesini kontrol etmeniz gereklidir. Kombinin fişi takılı olmayabilir ya da bağlı olduğu sigorta atmış ya da kapalı olabilir. Sigorta ve fiş kontrolü yaptıktan sonra dijital ekran çalışmamış olursa, elektriğin olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Gaz Kontrolü Yapılmalıdır

Elektrikle ilgili bir sorun tespit edilemediyse, kombinin enerji kaynağında bir sorun olma ihtimalini elemeniz gerekir. Kombi gaza ulaşamadığı için çalışmıyor olabilir. Gaz vanasını kontrol ederek, gaz şebekesinden gazın gelip gelmediği anlaşılmalıdır. Gazın normal akışının devam ettiği tespit edildiğinde, hala kombi çalışmıyorsa Ataşehir Arçelik Servisi uzmanlarına başvurmadan önce kontrollere devam etmenizi tavsiye ederiz.

Dijital Ekran Çalışıyorsa

Dijital ekran çalışıyorsa ancak kombi yanıt vermiyorsa, ekranda sorunla ilgili mutlaka bir simge ya da kod görünür. Öncelikle kombinin “Reset” tuşuna basarak resetleme yapmanızı öneririz. Reset işlemi tamamlandığında yeniden kombiyi çalıştırmayı deneyin. Eğer hala yanıt alamıyorsanız basınç düzeyini kontrol edin.

Basınç Kontrolü Yapın

Kombinin su basıncının çok yüksek olması, çalışmama sorununun ortaya çıkmasına neden alan en sık sorundur. Kombi çalışmıyorsa öncelikle yapmanız gereken kontrollerden biridir. Kombinin üzerinde dijital ya da mekanik bir gösterge olarak var olan basınç göstergesine bakmanız gereklidir. Basınç “2” barın üzerinde olduğunda kombi otomatik olarak çalışmıyor olabilir. Bu durumda basıncın düşürülmesi gereklidir. Bunun için Üsküdar Arçelik Servisiuzmanlarına başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Kombi sistemlerinde olağan basınç düzeyi 1.5 ile 2 bar arasında olmasıdır.

Resetleme İşlemi Yapın

Kombiniz çalışmadığında, öncelikli olarak yapılması gereken işlem “Reset” tuşunu kullanarak resetleme yapmaktır. Çeşitli teknik sorunların üst üste gelmesi, elektrik kesintilerinin yaşanması, gaz veya su kesintilerinin yaşanması kombinin çalışmayı durdurmasına neden olmuş olabilir. Resetleme işlemiyle program yeniden başlatılır ve birçok sorun kendiliğinden çözümlenebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir