Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kayseri OSB’den yatırım alanına yakın takip

Kayseri OSB’den yatırım alanına yakın takip

haber haber - - 2 dk okuma süresi
15 0

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleşen OSBÜK İç Anadolu Bölge toplantısında gündeme gelen, Kayseri OSB’nin yeni genişleme alanlarına kavuşması yönündeki talep, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’a sahada bir kez daha aktarıldı.

Başkan Yalçın inceleme sırasında yaptığı konuşmasında, Kayseri OSB sanayicisinin yatırımlarını genişletmek veya yeni yatırımlar yapmak için arsa talebinde bulunduklarını vurguladı. Yalçın, Kayseri ekonomisinin daha güçlü hale gelmesi bakımından sanayicilerin bu taleplerinin karşılanması gerektiğini düşündüklerini ve bu yönde çalışmalar yürüttüklerine kaydetti.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, sahada gerçekleştirilen inceleme gezisinde Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’a, talep ettikleri arazinin konumu hakkında bilgi verdi. Başkan Yalçın, mevcut arazinin Kayseri OSB’nin kullanımına açılmasıyla oluşabilecek muhtemel sanayi parselleri hakkında da bilgi paylaştı. Başkanı Yalçın, Kayseri OSB’ye ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Bakan Yarımcısı İnan’a teşekkür etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan da, talep edilen arazinin Kayseri OSB sanayicisine kazandırılması ve Kayseri sanayisinin gelişimine daha fazla katkı sağlanmasını için çaba göstereceklerini belirtti.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın ve yönetimi inceleme gezisi sonrasında, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Oruç Baba İnan’ı Kayseri Erkilet Havaalanında Ankara’ya 

Kaynak: IGFA

İlgili Yazılar