Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. “Kalbimde kelebekler uçuştu”

“Kalbimde kelebekler uçuştu”

haber haber - - 4 dk okuma süresi
7 0

TRT Spor’a açıklamalar yapan Rıdvan Yılmaz, Milli Takıma çağrıldığı anla ilgili olarak, “Kalbimde kelebekler uçuştu” dedi. Milli takıma seçildikten sonra Gözepe’ye gittiklerini ve şampiyon olduklarını kaydeden Rıdvan Yılmaz, “Burası benim hayalim. Küçüklükten beri milli takımdayım zaten. Hocama bana güvendiği için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“Milli takımda neler yapıyorsunuz?” sorusuna genç oyuncu, “Ağabeylerim zaten benden büyükler. Bana burada sahip çıkıyorlar. Benimle şakalaşıyorlar. Hepsinin kalbi gerçekten çok temiz. Bize burada sahip çıkıyorlar. Zaten doğum günümü burada kutladılar. Hava çok güzel” yanıtını verdi. 

U16’dan bu yana milli olduğunun hatırlatılması üzerine ve milli takıma uzanan yolu anlatması istenen Rıdvan Yılmaz, “İlk milli takıma çağrıldığımda U14 ve U16’da oynamadım. Geniş kadrolardı. İçimde ukdeydi. Her zaman istikrarlı olmak istedim. Benim için milli takımda olmak. 83 milyonluk Türkiye’nin milli takımında olmak benim için gurur verici. İnşallah uzun yıllar milli takım formasını giyerim” ifadelerini kullandı. 

“SOL AÇIK OYNASAYDIM BELKİ BURALARA GELEMEYEBİLİRDİM”
Sol bek olma hikayesini anlatması istenen Rıdvan Yılmaz, “Küçükken sol açık oynuyordum. Sonrasında sol beke alındım. Bir maçta Trabzonspor’a karşı oynadım. Kendimi buldum. Belki sol açık oynasaydım buralara gelmeyebilirdim. Sol bek olduğum için mutluyum. Türkiye’de sol bek mevkiinde eksik olduğunu yazıyorlar. Sergen Hoca’yla da çalışmak gurur verici. Çok özel hocalarla çalıştım. Hepsinden bir şeyler öğrendim. İnşallah onunla birlikte kendime bir şeyler kaçacağım” dedi. 

Euro 2020’deki ilk maç olan İtalya karşılaşmasıyla ilgili olarak ise sol bek oyuncusu, “Maç Roma’da oynanacak. Küçükken orada bir turnuvada oynamıştım. Rakibin kim olduğu önemli ama biz kendimize bakacağız. Türk milli takımını en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum” açıklamasını yaptı. 

Kendisini çıplak gözle izmese de Lizaruzu’ya benzettiklerini söyleyen Rıdvan Yılmaz, “Bir ara video’sunu izledim. Ama futbol artık farklı. Zincenko var.. İkisine bakıyorum. İnşallah onlar gibi dünya futbolunda çok iyi yerlere gelebilirim” diye umutlu konuştu. 

“Sezon başında bizden kimse bir şey beklemiyordu” diyen söyleyen Beşiktaşlı Rıdvan Yılmaz, “Sonuç olarak kötü başladık. Başakşehir ve Fgenerbahçe maçından sonra iyi bir seri yakaladık. Sonrasında her şey güzel gitti. Ondan sonra şampiyonluk ve milli takım hayali kurduk. Maçlarda eksiklerimiz bazen kusurlarımız olmuştur. Eğer böyle bir şey olduysa affola. Sonuçta hayalimiz buralar” dedi. 

Ailesiyle son bir aydır görüşemediğini kaydeden Rıdvan Yılmaz, “Çok yoğunduk. Ama sonuçta onlar da çok mutlular. Durmadan beni arıyorlar. Onlar da mutlu oluyorlar. Annem ağlıyor. Avrupa Şampiyonası var. İnşallah onların yanına gittiğimde daha şefkatli bir birliktelik olur. İnşallah hiç kimse bir sakatlık yaşamadan, kaza bela gelmeden kampı bitirip ailelerimize kavuşuruz” diyerek sözlerini noktaladı. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir