Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kader mahkumlarını kapsayacak Genel Af gündeme alınmalı!

Kader mahkumlarını kapsayacak Genel Af gündeme alınmalı!

haber haber - - 6 dk okuma süresi
34 0

Kader mahkumlarını kapsayacak Genel Af gündeme alınmalı!

Çözüme kavuşturulan her sorun, Toplumsal huzur ve mutluluğa büyük katkılar sağlayacağını belirten Araştırmacı yazar Hüseyin Demir, Toplumda büyük kesimlerce çözüm talebi olan konular hakkında açıklamalar yaptı.

4 milyonun üzerinde Öğrencinin beklediği Af, Toplumun huzur ve mutluluğuna muazzam katkı sağlayacak.

Öğrenci affının gündeme alınmasının büyük toplumsal sorunlardan birinin çözülmesi anlamı taşıdığına dikkat çeken Araştırmacı yazar Hüseyin Demir,’ Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, üniversite öğrencileri için lisans ve yüksek lisans düzeyinde af çalışması yapıldığının açıklanması, sayıları 4,2 milyonu bulan eğitim hayalleri çeşitli sebeplerden dolayı kesintiye uğramış ve uzun bir süredir seslerini yetkililere ulaştırma gayretinde olan insanlarımızda hayallerini gerçekleştirme sevinci yarattı. Yapılan af çalışmasında maddi durum, okulu tamamlayamama gibi 41 farklı durumdan dolayı okulla ilişiği kesilen 4 milyon 253 bin 814 öğrencinin aftan yararlanacağı belirtilmektedir. Öğrenci affının yaratacağı etki, son yıllarda çözüme kavuşturulacak büyük toplumsal sorunlardan birinin çözüme kavuşturulduğu anlamı taşımasından dolayı, toplumun huzur ve mutluluğuna katkısı muazzam olacaktır. Öğrenci affı gibi milyonları ilgilendiren sorunların çözüme kavuşturulması daha mutlu bir millet, daha güçlü bir Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve huzuruna büyük katkılar sağlayacaktır. ’dedi.

Koronavirüs izni sona eren 96 bin hükümlünün çözüm talebi dikkate alınmalı.

Koronavirüs salgını nedeniyle açık cezaevlerindeki mahkumların, 2 yılda 12 kez uzatılan izinlerinin tekrar uzatılmayarak 31 Mayıs 2022 tarihinden itibaren açık cezaevi izinlerinin sona ereceği ve mahkumlara hapishanelere dönmeleri için tebligat yollanacağının açıklanması, büyük mağduriyetlere neden olacağına dikkat çeken Araştırmacı yazar Hüseyin Demir,’  2 yıl gibi uzun bir süre zarfında iş kuran, iş bulan, evlenen, evlat sahibi olan, hala iş arayan, geçimini sağlamak için memleket değiştiren ve hayatına bir düzen getirmeye gayret eden bu insanların, tüm zorlukları aşarak iki yıl gibi uzun bir süre zarfında hiçbir suç unsuruna yönelmeden topluma adapte oldukları göz önüne alınmalı ve gerekli yasal düzenleme meclis tarafından bir an önce çıkarılmasında Millet ve devlet menfaati olacaktır.’dedi.

Kader mahkumlarını kapsayacak Genel Af gündeme alınmalı!

Demir, Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü ve UYAP’tan alınan son resmi verilerde, Kapalı ceza infaz kurumlarında 217 bin 784 kişi, Açık ceza infaz kurumunda 96 bin 718 kişi, Denetim Serbestlik sayısı 156.505 kişi, Ceza Mahkemeleri 1.726.526 dosya, Hukuk Mahkemeleri 2.226.278 dosya, İdari Yargı da 348.105 dosya olduğunu dikkate alınarak,Kader mahkumlarının tamamını kapsayacak adaletli ve eşit bir çözümün üretilmesinde, hem millet hem de devlet yararı olması bakımında çözüm üretilmesi yerinde bir karar olacaktır.’ dedi.

Sicil affı bekleyen milyonlara kulak verilmeli!

Banka sicil ve Adli sicil affı bekleyen milyonların olduğunu belirten Araştırmacı yazar Hüseyin Demir,’Koronavirüs sebebiyle son yıllarda dünyanın tamamında yaşanan ekonomik sıkıntılar, maalesef ülkemizde de yaşanmakta ve ekonomik olarak sıkıntı yaşayan insanlarımızın ödeme düzenlerinin bozulması neticesinde, yasal takibe düşmüş icra dosyalarında yükselmelere neden olduğunu UYAP’tan alınan en son verilerde İcra (Esas) ve İflas Dosya Sayısı 23.452.078’e ulaştığını resmi olarak görmekteyiz. Vatandaş yaşadığı bu sıkıntının çözümü hususunda sesini yetkililere duyurma çabası içinde olduğunu sosyal medya mecralarında görmekteyiz. Seslerini yetkililere duyurma çabası içinde olan birçok konuda kısıtlı olmalarına neden olduğunu belirten adli sicili bulunan sayıları Merkezî Adlî Sicil Bilgi Bankası verilerine göre 7 milyon kişiye ulaşan vatandaşın olduğunu da görmekteyiz. Resmi rakamlara göre banka sicil ve adli sicil konularında sayılarının milyonları bulan vatandaşın çözüm beklediği gözükmektedir. Banka sicil affı ve adli sicil affı konularında çözümün gerçekleştirilmesi, Türkiye ekonomisine ve toplumsal huzura büyük katkıları olacak konular arasında olmasından dolayı, sicil affı bekleyen milyonlara kulak verilmesinin hem millete hem de devlette katkıları büyük olacaktır.’ dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir