Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İzoleli Bakır Boru Nedir ve Neden Kullanmalısınız?

İzoleli Bakır Boru Nedir ve Neden Kullanmalısınız?

haber haber - - 2 dk okuma süresi
14 0

İzoleli Bakır Boru Nedir ve Neden Kullanmalısınız?

İzolasyonlu Bakır Boru (IP), hem konut hem de ticari binalarda kullanılan bir boru türüdür. Binanın farklı bölümleri arasında ısıya dayanıklı doğal bir bariyer sağlayan bakırdan yapılmıştır.

IP boru tesisatı duvarlara, zeminlere veya tavanlara monte edilebilir. Yalıtım, ısıtma veya soğutmanın binanın diğer kısımlarını etkilemesini engeller. Kurulum söz konusu olduğunda, çok az deneyimi olan veya hiç deneyimi olmayan biri tarafından yapılabilir.

Yalıtımlı Bakır Borular Evinizi Yazın Serin, Kışın Sıcak Tutar

Bakır, dünyadaki en popüler metal malzemelerden biridir. Bunun nedeni ise yüksek iletkenliğe sahip olması onu su ve gaz boruları için ideal bir malzeme yapmaktadır.

Bakır borularla ilgili sorun, özellikle iyi bir yalıtkanınız yoksa kolayca paslanabilmesidir. Bu, borunun sızdırmasına neden olur ve bu da daha yüksek enerji faturalarına yol açar.

Birçok kişinin bakır borulara yatırım yaptığını, ancak daha dayanıklı ve uygun maliyetli oldukları için daha sonra bunları PVC veya alüminyumla değiştirdiklerini gördük.

Farklı İzoleli Bakır Boru Çeşitleri Nelerdir?

Farklı kangal bakır boru türleri iki kategoriye ayrılabilir:

– Düşük Sıcaklık İzoleli Bakır Boru (LTC)

– Yüksek Sıcaklık İzoleli Bakır Boru (HTIC)

Yalıtılmış bakır boru, donma ve çözülmeye dayanacak şekilde tasarlandığından tipik olarak soğuk havalarda kullanılır. Diğer boru türlerine göre daha düşük termal iletkenliğe sahiptir, bu da ısıyı o kadar hızlı transfer etmediği anlamına gelir. Ayrıca, diğer boru malzemelerine göre daha dayanıklı olmasını sağlayan artırılmış bir yalıtım değerine sahiptir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir