Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir’de Kaldırım Taşıyla Saldırıya Uğrayan Taksici Mesleğini Bırakma Kararı Aldı

İzmir’de Kaldırım Taşıyla Saldırıya Uğrayan Taksici Mesleğini Bırakma Kararı Aldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
35 0

Saldırı ve Gasp Girişimi

İzmir’in Karabağlar ilçesinde kaldırım taşı ile saldırıya uğrayan ve gasp girişiminde bulunulan taksi şoförü Selim Keleş (62), yaşadığı olayın ardından mesleğini bırakma kararı aldı.

Olayın Detayları

Olay, 10 Ekim 2023’te saat 22.00 sıralarında, Halide Edip Adıvar Caddesi’nde meydana geldi. Karabağlar ilçesinde 35 T 5656 plakalı taksiyle durakta bekleyen Selim Keleş’in aracına binen kişi, Buca ilçesine gitmek istediğini söyledi. Keleş’in direnmesi üzerine yolcu, yanında bulunan kaldırım taşı ile saldırdı. Yaşanan arbedenin ardından saldırgan kaçarken, aldığı darbelerle yaralanan Keleş, hastaneye kaldırıldı.

Yargı Süreci ve Karar

Selim Keleş’in ifadesi doğrultusunda polis inceleme başlattı ve saldırgan Ahmet Tan tutuklandı. Tutuklu sanık hakkında ‘Silahla yağmaya teşebbüs’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Keleş ise, “Travmayı atlatamadım. Hala sokakta yürürken önüme arkama bakıyorum. Bu olay beni çok etkiledi” dedi.

Taksici Mesleğini Bırakma Kararı

Keleş, “Bir insan araca bindiğinde, elindeki poşetin içinde taş varsa amacı nedir? Bilerek, isteyerek, tasarlayarak gelmiş. Travmayı atlatamadım. Hala sokakta yürürken önüme arkama bakıyorum. Bu olay beni çok etkiledi” diyerek taksici olarak çalışmama kararı aldığını açıkladı.

İlgili Yazılar