Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da Çöken Binanın Enkazında İnceleme Yapıldı

İstanbul’da Çöken Binanın Enkazında İnceleme Yapıldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Enkaz Alanında İncelemelerde Bulundu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Valisi Davut Gül ve AFAD Başkanı Okay Memiş ile birlikte çöken binanın enkaz alanında çalışmaları yerinde inceledi. Yerlikaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, apartmanın çöküşüne denizli haber ilişkin detayları paylaştı.

Yaralıların Durumu Hakkında Bilgi Verildi

Yerlikaya, enkaz altından çıkarılan 9 kişiden 1’inin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin ise yaralı olarak kurtarıldığını belirtti. Yaralılar arasında bulunan 6 aylık bebekle annenin durumunun diğerlerine göre ege haber daha kritik olduğunu açıkladı.

Adli ve İdari Süreç Başlatıldı

İçişleri Bakanı, olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturmanın başlatıldığını ifade etti. Adalet Bakanlığı’nın 3 savcıyı görevlendirdiğini ve çalışmalara başlandığını söyledi. Yerlikaya, devletin kentsel hava durumu dönüşüm çalışmalarının önemine vurgu yaparak, vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Yıkılan Binanın Yanındaki Bina Boşaltıldı

Çöken binanın yanındaki binanın 8 yaşında olduğunu ve tedbir amaçlı boşaltıldığını belirten Yerlikaya, bu binanın da yıkılacağını ve çevrenin can ve mal güvenliğinin sağlanacağını aktardı.

İlgili Yazılar