Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Mersin Son dakika Haberleri

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Intel’den liderlik adımı

Intel’den liderlik adımı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

İşlemci dünyasında en önemli şirketler arasında yer alan Intel, son dönemde rakiplerinin de atağıyla biraz geri planda kendine yer buldu. Dev bütçeli yatırımlarını arttıran şirket, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde sektörün öncüsü olmak istiyor. Intel, son teknoloji olarak tanımladığı yonga seti üzerinde çalışmalarını hızlandırdı.

Tüm dünyada son yıllarda küresel çip krizi etkisini ağır bir şekilde göstermeye devam ediyor. Bu etki ile birlikte Intel’in yonga üretimi, birtakım gecikmelere uğradı. Ancak şirket, ilk etapta 2025’i hedef gösterdiği Intel 18A işlemcisinin 2024’ün son çeyreğinde geleceğini duyurdu.

Intel son yıllarda TSMC ve Samsung’un bir hayli gerisine düştü. Yükselmek için köklü değişimler planlayan şirket, 2024’te rakipleri yakalama ve 2025’te onları geçme temelli planını yürürlüğe koydu. Bu hedefler doğrultusunda son teknoloji olarak tanımladığı Intel 18A ile gelecek.

Intel, geçtiğimiz haftalarda sektördeki liderliğini geri kazanma çabasının bir parçası olarak şirketin yeni nesil çip yapma makinelerini ASML’den sipariş etmişti. ASML tahminlerine göre, her biri ortalama 340 milyon olacak bu makineler, Intel’in pazardaki liderliğini geri kazanmasını sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir